Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Хто буде платити відшкодування в разі ДТП з автомобілем на іноземній реєстрації?

На час перебування автомобіля з іноземною реєстрацією на території України відповідальність водія такого авто повинна бути застрахована.

У нього повинен бути поліс «Зелена карта», територія дії якого включає Україну, кажуть в МТСБУ.

Термін дії такого договору повинен відповідати терміну перебування іноземного авто в Україні.

У разі відсутності поліса страхування «Зелена карта», водій авто може укласти договір внутрішнього страхування автоцивільної відповідальності.

Відповідно до Закону «Про ОСАЦВ», експлуатація автомобілів без страхового свідоцтва (поліса ОСАЦВ або «Зелена карта) забороняється. При цьому відсутність реєстрації транспортного засобу в Україні не звільняє його користувача від обов'язок мати страхове свідоцтво, заявили в МТСБУ.

Хто буде платити, якщо сталося ДТП з автомобілем на іноземній реєстрації?

Що робити, якщо винуватець ДТП - водій авто з іноземною реєстрацією?

Якщо у нього немає поліса ОСАЦВ, то МТСБУ здійснює виплату страхового відшкодування потерпілому в ДТП (якщо останній мав поліс страхування на момент ДТП) на загальних підставах, відповідно до п. 41.1 ст. 41 Закону № 1961. Потерпілий в ДТП - водій авто з іноземною реєстрацією. Якщо винуватець не мав поліса ОСАЦВ, то МТСБУ також відшкодує йому завдані збитки. Але тільки в тому випадку, якщо у водія автомобіля з іноземною реєстрацією є діючий поліс ОСАГО або «Зелена карта».

Що робити, якщо потерпілий в ДТП - водій авто з іноземною реєстрацією?

Якщо винуватець не мав поліса ОСАЦВ, то МТСБУ також відшкодує йому завдані збитки. Але тільки в тому випадку, якщо у водія автомобіля з іноземною реєстрацією є діючий поліс ОСАГО або «Зелена карта».

За 2016 рік водії понад 152 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією купили поліс ОСАГО, їх кількість збільшилася на 38% в порівнянні з 2015 роком (у 2015 році було укладено 110 тис. таких договорів).

За матеріалами: Автоцентр