Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

За яких умов поліція може штрафувати водіїв при відсутності «автоцивілки»?

Перевірка у водія полісу страхування незаконна без оформлення протоколу за інше порушення чи ДТП.

Суди масово визнають дії поліцейських незаконними і продовжують скасовувати штрафи поліції через безпідставне вимагання полісу страхування.

Зокрема, Святошинський районний суд Києва у рішенні від 04.07.2018 зазначив, що «обов'язок водія пред'явити на вимогу поліцейського для перевірки поліс страхування виникає лише у випадках складання відносно цього водія протоколу».

Аналогічну позицію висловлював Вищий адміністративний суд, пише «Авто24».

Своє рішення суди мотивують тим, що згідно з п. 21.2 закону «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» чітко вказано: «контроль за наявністю договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється відповідними підрозділами Національної поліції при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод». Інших причин складення протоколу про відсутність полісу автоцивілки у поліції немає.

Отже є лише два випадки, коли поліцейський може перевірити поліс автоцивілки та виписати протокол за його відсутність:

- при складанні протоколу щодо порушень правил дорожнього руху;
- при оформленні дорожньо-транспортної пригоди.

Тобто якщо водій нічого не порушив і на нього не складається протокол, то штрафувати його за відсутність полісу страхування поліція не має права.

Втім, наявність страхового полісу «автоцивілки» у водія є обов’язковою згідно п. 2.1 Правил дорожнього руху.

Тому їздити без нього чи з полісом, час дії якого вийшов, не можна.

Зазначимо, згідно з Кодексом про адміністративне порушення, відсутність у водія автоцивілки карається штрафом у сумі 425 грн.