Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Пільговики не можуть скористатися європротоколом

Автовласники, які отримали поліс "автоцивілки" на пільгових умовах, не можуть скористатися європротоколом. У разі ДТП їм потрібно обов'язково викликати поліцію.

Таке рішення прийняв Верховний Суд.

Складання європротоколу в такому випадку не буде підставою для отримання страхового відшкодування.


Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову потерпілого в ДТП учасника бойових дій про стягнення відшкодування зі страхової компанії, з якою винуватець уклав договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Рішення мотивоване тим, що, хоча позивач, як учасник бойових дій, і звільнений від обов'язку придбавати поліс автоцивільної відповідальності, це не дає йому права складати європротокол.

Апеляційний суд скасував попереднє рішення і задовольнив позов в частині стягнення страхового відшкодування та пені.

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу страхової компанії, рішення суду апеляційної інстанції скасував і залишив в силі рішення суду першої інстанції.

«Оформлення ДТП як страхового випадку при його настанні за участю осіб, які звільнені від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (при відсутності у них відповідного поліса), має проводитися з інформуванням поліції, оскільки законом не передбачена можливість складання європротоколу при відсутності у її учасників страхових полісів», - йдеться в рішення суду.