Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Укладати договори страхування життя відтепер можна у валюті

Можливість укладати накопичувальні договори страхування життя у валюті передбачена законом "Про валюту і валютні операції", який набирає чинності 7 лютого.

При цьому, згідно з постановою правління НБУ від 2 січня 2019 року № 9 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», страхувати у валюті зможуть тільки найбільші компанії зі страхування життя.

«Небанківські установи для отримання ліцензії зобов'язані забезпечити наявність мінімального власного капіталу для здійснення розрахунків в іноземній валюті на території України за договорами страхування життя - в сумі 300 млн грн», - сказано в документі.


Як повідомляє ФінКлуб, для отримання відповідної ліцензії компанія повинна не менше одного року бути фінансовою установою в сфері надання резидентам таких же фінансових послуг у валюті України (гривні). Керівники компанії, власники істотної участі повинні відповідати вимогам щодо ділової репутації та професійної придатності.

Крім того, протягом шести місяців до моменту подачі заявки на отримання ліцензії і в період розгляду пакета документів страховик не повинен порушувати вимоги нормативно-правових актів Нацбанку, валютного законодавства країни, законодавства з питань регулювання ринків фінансових послуг, законодавства в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Також до компанії не повинні бути застосовані заходи впливу за порушення законодавства України.

У пакет документів для отримання ліцензії входить бізнес-план мінімум на три роки діяльності, анкета небанківської фінустанови, копії ліцензій на провадження видів фінансових послуг, фінансова звітність, складена відповідно до міжнародних стандартів за попередній звітний рік і за станом на останню звітну дату, що передує подачі заяви.

Крім того, страховику необхідно надати аудиторський звіт, довідки банків, що обслуговують рахунки небанківської фінансової установи, що містять інформацію про рух коштів на рахунках, а також документи, що підтверджують джерела походження коштів для формування власного капіталу.

За даними галузевого журналу Insurance Top, за станом на 30 жовтня 2018 року лише у однієї компанії - СК "Уніка Життя" - власний капітал перевищував 300 млн грн і становив 419,5 млн грн.