Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Кабмін дозволив підтверджувати наявність «автоцивілки» з екрану гаджета

Уряд уточнив перелік документів, що підтверджують наявність страхового захисту у власників наземних транспортних засобів.

Так, прийнятою 27 березня постановою, яка була опублікована на Урядовому порталі, вводиться можливість підтвердити наявність внутрішнього електронного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників автотранспорту за допомогою сучасної техніки.

Правила дорожнього руху доповнені нормою про те, що в разі наявності е-ОСЦПВ водій повинен мати при собі візуальну форму договору на електронному або паперовому носії. Тобто можна або роздрукувати поліс, або показати його на екрані смартфона або іншого гаджета.


«Рішення уточнює перелік документів, які підтверджують наявність страхового захисту у власників наземних транспортних засобів, та впроваджує можливість для власників підтвердити наявність внутрішнього електронного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів відомостями в єдину централізовану базу даних, оператором якої є Моторне (транспортне ) страхове бюро України. Постанова забезпечить підвищення рівня безпеки дорожнього руху та сприятиме підвищенню рівня довіри до страховиків », - сказано в повідомленні.

Зазначається, що в Україні вже більше року тому запровадили електронний договір обов'язкового страхування для власників авто з можливістю його покупки онлайн із реєстрацією в базі даних МТСБУ. Відтоді отримано десятки тисяч е-полісів, однак формально не було визначено, як поліція повинна перевіряти такий документ.