Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

В Україні може з'явитися державне страхування від онкозахворювань

В Україні з 2020 року може з'явитися державне страхування від онкологічних захворювань.

Це стосуватиметься тих громадян, які перебувають у зоні ризику.

Про це на засіданні Кабінету міністрів 3 квітня повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Реалізовувати механізм страховки може Національна служба здоров'я, пишуть ЗМІ.

"Я вважаю, що з 2020 року потрібно впровадити механізм гарантування людині, якщо, не дай Бог, щось сталося, отримати необхідне фінансування на лікування. Можливо, через механізми страхування", – повідомив Гройсман.

Така позиція Кабміну багато в чому пов'язана з жахливою статистикою онкозахворювань в Україні. Кожен шостий мешканець країни помирає від онкології, що в середньому становить приблизно 85 тисяч осіб на рік.

За даними лікаря-онколога Антона Шкіряка, загалом в Україні рак діагностували в 1,2 млн осіб. У 2017 році доступ до лікування онкологічної патології мали 67% зі 100%. Водночас є регіони, де 91% хворих дізналися, що у них рак, тільки на III-IV стадії.

Значною мірою це пов'язане як із недоступністю якісної медичної допомоги, її високою вартістю, так і зі слабкою профілактичною роботою українців і вітчизняних лікарів.

Під час того самого засідання Кабміну глава відомства Уляна Супрун нагадала, що в Україні в 2019 році особлива увага приділена програмі "Безкоштовна діагностика".

Так, сімейні лікарі зможуть направляти своїх пацієнтів на скринінгові тести на рак.

Фахівці вважають ідею із держстрахуванням у цілому позитивною. Такий досвід використовують у багатьох європейських державах. Головне — знайти достатнє фінансування.