Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Страхування відповідальності: що це таке і як це працює

Від помилок не застрахований ніхто. Однак часто вони коштують нам надто дорого. Уникнути фінансових проблем через форс-мажорні обставини допоможе страхування.

Завдяки страхуванню відповідальності можна компенсувати збитки, які ви завдали комусь.

Збитки можуть бути спричинені нанесенням шкоди здоров’ю, життю, рухомому та нерухомому майну.

Одним словом, якщо ви щось зламали, затопили, зруйнували, спалили, хтось отримав травму через ваші ненавмисні дії, усі збитки постраждалій особі за вас відшкодує страхова компанія.

Що таке страхування відповідальності?

Страхування відповідальності поєднує в собі різні види страхування, у яких об’єктом страхування є майновий інтерес страхувальника, який завдав шкоду третім особам.

Страхові ризики, які покриває страхування відповідальності:

- відповідальність за завдану шкоду здоров’ю, майну фізичних осіб;
- відповідальність за неналежне виконання угоди (перед юридичними особами) — використовується в бізнесі.

Для фізичних осіб, наприклад, страховий поліс стане в нагоді в результаті затоплення сусідів, раптової пожежі, або якщо ваш собака напав на перехожого. У такому випадку доречно придбати страховий поліс цивільної відповідальності перед третіми особами. Проте шкоду можуть завдати й представники різних професій під час виконання професійних обов’язків. Тому страхові компанії пропонують укласти страхову угоду:

- власникам автотранспортних підприємств, транспортно-експедиторських компаній;
- перевізникам небезпечних вантажів;
- орендодавцям;
- фахівцям, що проводять клінічні досліди;
- товаровиробникам;
- юридичним компаніям, нотаріусам, адвокатам;
- архітекторам, інженерам, проектувальникам тощо.

Чи обов’язково страхувати відповідальність?

Страхування відповідальності буває добровільним та обов’язковим. Наприклад, водіння автомобіля без страхового поліса протизаконне.

Інші випадки належать до добровільного страхування. Це означає, що ви самостійно оцінюєте можливість ризику здійснити щось таке, за що доведеться розплачуватися. 
Щоб придбати поліс страхування відповідальності, достатньо звернутися до страхової компанії, що спеціалізується на наданні цієї послуги.