Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Електронний поліс страхування «Зелена карта» з'явиться в Україні у 2020 році

Подальші кроки в напрямку діджіталізаціі сегмента «Зелена карта» в Україні будуть проходити в руслі загальних трендів цифровізації цієї сфери страхування. Про це заявили в МТСБУ.

Генеральною Асамблеєю Ради Бюро "Зелена карта» 14 червня 2019 року був проголосовано рішення за зміну формату міжнародного страхового сертифіката «Зелена карта».

Національним Бюро, які приймають відповідне рішення, дозволяється перейти від існуючого зараз, звичного сертифіката зеленого кольору (від якого поліс і отримав свою назву) до чорно-білого бланка для можливості роздруківки електронного сертифіката на звичайних принтерах.

З 1 липня 2020 року бланки нового формату повинні прийматися всіма органами, контролюючими дорожній рух і автомобільне переміщення між країнами системи «Зелена карта», повідомив Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. Зараз йде процес адаптації внутрішніх документів Бюро до нових вимог і комунікація з представниками органів державної влади країн-членів системи по забезпеченню акцепту чорно-білих бланків «Зеленої карти» з червня 2020 року.

Запланований перехід на новий формат бланка поліса «Зелена карта» - фактично перший крок до скасування «папірців» в рамках всієї системи, до повної діджіталізаціі і трансформації документообігу в електронну форму. І це дуже зручно для водіїв, які відправляються за кордон на автомобілі: договір можна буде укладати в електронній формі, дистанційно, без візиту в офіс страховика, легко вирішуватимуться ситуації, коли сертифікат, наприклад, забули вдома або втратили - його можна буде знайти в базі національного Бюро «Зелена карта» і просто роздрукувати знову, каже Володимир Шевченко.

Також з'явиться можливість, вже перебуваючи за кордоном, пролонгувати дію договору «Зелена карта» або укласти договір на новий термін, якщо водій затримався за кордоном довше, ніж розраховував і термін дії чинного договору закінчився ».