Банер

Найкращий страховий захист для яхти та іншого водного транспортуяхта страховка

Страхова компанія “Рідна” пропонує комплексне страхове покриття для водного транспорту, яке поєднує ефективні рішення для ваших індивідуальних потреб.
Страховий захист передбачає:

•    Покриття усіх ризиків (водне КАСКО)
•    Страховка на сезон
•    Страховка на період змагань, клубних перегонів та регат

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефонами/viber:

+38(067)3427090

Як уберегти дітей від найпоширеніших літніх травм

З настанням літніх канікул і послабленням карантину як ніколи актуальне питання безпеки дітей.

Складне економічне становище позбавило ряд сімей можливості організувати відпочинок самостійно, а літні дитячі табори під забороною. У такому випадку весь тягар відповідальності лягає на батьків.

Експерти ВООЗ нагадують про найпоширеніші причини дитячого травматизму:

Серед головних небезпек - опіки. Щоб знизити ймовірність опіків досить захистити дітей від плити, гарячої праски і киплячої їжі. Намагайтеся не користуватися довгими скатертинами, потягнувши за які дитина може перекинути на себе гарячу їжу. Не дозволяйте дітям наближатися до відкритого вогню і приберіть подалі від їх рук легкозаймисті рідини, а також сірники, свічки, запальнички, бенгальські вогні, петарди. Оберігайте дитину від сонячних опіків, сонячного і теплового "удару". У жодному разі не залишайте дитину зачиненою в автомобілі.

Для маленьких дітей до п'яти років особливо небезпечна кататравма або падіння з висоти. Не дозволяйте дітям "лазити" по сходових прольотах, дахах, гаражах, будівництвах тощо. Встановіть надійні огородження, решітки та замки на сходових прольотах, вікнах і балконах. Не розраховуйте на протимоскітну сітку.

Не відпускайте дитину самостійно грати на дитячому майданчику, де є високі гірки, сходи і поперечини, особливо якщо на таких майданчиках грають діти різного віку. Існує велика ймовірність того, що менші в гонитві за більш старшими друзями заберуться на потенційно небезпечну для них висоту.

Утоплення. У 50% випадків у воді тонуть діти 10-13 років, які не вміють плавати. Дорослі повинні навчити дітей правилам поведінки на воді, а також не залишати дитину без нагляду поблизу водойм. Не варто також покладатися на малолітніх друзів. Діти у випадках небезпеки можуть просто втекти злякавшись, що дорослі їх почнуть лаяти з тієї чи іншої причини.

Пам'ятайте, що діти можуть потонути менше ніж за дві хвилини навіть у невеликій кількості води, а тому обов'язково і надійно закривайте колодязі, ванни, бочки, відра з водою тощо. На воді обов'язково використовуйте дитячі рятувальні жилети відповідного розміру.

Асфіксія в 25% трапляється у дітей до року, але також, задихнутися від попадання стороннього предмета в горло можуть і діти старшого віку. Необхідно стежити за дитиною під час їжі. Кашель, гучне часте дихання або неможливість видавати звуки - це ознаки проблем з диханням і, можливо, задухи, яке може призвести до смерті.

Ураження електричним струмом. Незахищена розетка або оголений провід можуть наробити лиха. Намагайтеся убезпечити дитину від контакту з ними.

Отруєння
. Діти, особливо маленькі, часто труяться ліками з домашньої аптечки. Подібні отруєння становлять 60% всіх випадків. Пам'ятайте, що зберігати медикаменти необхідно в місцях абсолютно недоступних для дітей. Сховайте відбілювачі, отрути для щурів і комах, кислоти та лужні розчини, інші отруйні речовини, які можуть викликати важке отруєння, ураження мозку, сліпоту і навіть смерть. Пам'ятайте, що отрути бувають небезпечні не тільки при ковтанні, а й при вдиханні, попаданні на шкіру, в очі і навіть на одяг. Не зберігайте в харчових пляшках отруйні речовини, медикаменти, відбілювачі, кислоти та пальне - діти можуть помилково випити їх. Такі речовини слід тримати в щільно закритих маркованих контейнерах, в абсолютно недоступному для дітей місці.

Не залишайте дитину одну на прогулянках в лісі і не дозволяйте їй туди ходити одній. Отруйні гриби і ягоди - причина важких отруєнь.

Слідкуйте за газовими конфорками. Отруєння чадним газом - вкрай небезпечно для дітей і супроводжується смертельними наслідками в 80-85% випадків.

Дорожньо-транспортний травматизм складає близько 25% всіх смертельних випадків. Дітям дошкільного віку особливо небезпечно перебувати на дорозі - з ними завжди повинні бути дорослі. Вони повинні стежити, щоб діти не гралися біля дороги, а під час вечірньої прогулянки на одязі дитини слід мати спеціальні світловідбиваючі нашивки.

Пам'ятайте, що нещасні випадки при їзді на велосипеді є поширеною причиною смерті і травматизму серед дітей середнього і старшого віку. Учіть дитину безпечній поведінці при їзді на велосипеді, наполягайте на використані захисних шоломів.

Злочини. На жаль, діти часто стають об'єктом злочину з боку дорослих. Йдеться про сексуальні домагання. Тут не варто покладатися на однолітків або на тямущість самої дитини. Найкращий спосіб убезпечити її - бути поруч.

Також з настанням літа до переліку перерахованих травм додаються порізи (на пляжі діти ходять босоніж і часто наступають на скла або ламані мушлі), укуси (тварини, комахи, змії).

Влітку у дітей з'являється більше вільного часу, при цьому, як правило, вони надані самі собі, а значить, ризики зростають. Лікарі відзначають, що під час літніх канікул травматизм різко збільшується. За різними оцінками, близько 27% травм у дітей складають удари; близько 35% - вивихи та переломи; 20% - колоті рани і порізи; 13% - опіки; 5% - інші травми.

Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає прямий зв'язок між рівнем доходу сімей і травматизмом дітей. А також значну різницю в цьому плані між країнами з високим доходом і низьким або середнім. Україна в статистиці дитячого травматизму знаходиться на одному рівні з пострадянськими країнами і країнами Латинської Америки. Економічна криза може ситуацію погіршити. Тому про базові правила безпеки слід обов'язково пам'ятати.

Також варто придбати поліс страхування від нещасного випадку для дитини.