Банер

Найкращий страховий захист для яхти та іншого водного транспортуяхта страховка

Страхова компанія “Рідна” пропонує комплексне страхове покриття для водного транспорту, яке поєднує ефективні рішення для ваших індивідуальних потреб.
Страховий захист передбачає:

•    Покриття усіх ризиків (водне КАСКО)
•    Страховка на сезон
•    Страховка на період змагань, клубних перегонів та регат

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефонами/viber:

+38(067)3427090

Лікарські помилки в Україні - як захиститися?

Українські лікарі помиляються на кожному десятому пацієнті. Не тому що вони — погані. Просто специфіка їхньої роботи передбачає велику кількість нестандартних ситуацій.

Від лікарських помилок не застрахований ніхто — ані пацієнти, ані самі лікарі. У будь-якому разі, в Україні немає практики регулювання цих аспектів. Тільки зараз виникають спроби виправити ситуацію: про це нещодавно заговорив глава комітету ВР з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький. За його словами, рівень відповідальності медустанов перед пацієнтами має бути підвищений одночасно зі збільшенням фінансування сфери охорони здоров’я.

В Україні позиватися на лікарів поки не заведено, пише НВ Бізнес. Безумовно, в особливо страшних або кричущих випадках медика можуть оштрафувати або застосувати більш жорсткі заходи, але практика відшкодування шкоди пацієнтові - радше виняткова історія. При цьому, за інформацією  завідувача лабораторією безпеки стратегій в охороні здоров’я ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва НАМН України» Юрія Скалецького, в Україні через помилки лікарів, яких можна було уникнути, щодня помирає понад 30 осіб.

Українські лікарі помиляються на кожному десятому пацієнті. При цьому, за словами того ж Радуцького, приблизно 20% лікарських помилок викликані людським фактором, а 80% відбуваються через недосконалість медтехнологий і брак обладнання.

Світова практика показує, що медикам з кожним роком доводиться все більше відповідати в суді на претензії своїх пацієнтів. Рекордсменом є США. За даними «Медичного журналу Нової Англії», 61% американських лікарів старше 55 років відповідали за позовом у суді хоча б один раз за кар'єру. Для хірургів цей показник доходить до 90%.

В Ізраїлі, наприклад, де медицина загальновизнано є однією з найкращих у світі, випадки судових розглядів — теж досить часте явище. Тут, щоправда, страхування професійної лікарської відповідальності носить повсюдний характер, тому легко порахувати найнебезпечніші в цьому розумінні сфери охорони здоров’я. Статистика показує, що за кількістю страхових випадків значно випереджають інші сфери стоматологія (19% від усіх випадків) і акушерство (16%).

Ризик помилок можливий як у лікуванні, так і в діагностуванні. Це особливо небезпечно при онкології та інших критичних захворюваннях. Самі лікарі добре це знають, тому перший етап при зверненні клієнта до приватної клініки — це верифікація діагнозу.

Страхування професійної відповідальності лікарів в Україні поки перебуває лише на рівні обговорення. Але, так чи інакше, подібну практику необхідно впроваджувати, щоб підвищити відчуття впевненості як у медиків, так і у пацієнтів.

Добровільно застрахувати професійну відповідальність медиків можна вже сьогодні. Одна з компаній, яка пропонує таку послугу - СК "Рідна". Дізнайтеся більше за тел.: (095) 696-45-43; (044) 425-12-90