Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Туристичне страхування: це треба знати перед мандрівкою

Готуючись до поїздки за кордон, особливо у реаліях світу з COVID-19, варто дізнатися про всі нюанси туристичного страхування.

Якщо ви купуєте стандартний пакетний тур, страховка туди вже включена.

Утім, тим, хто любить організовувати своє дозвілля власноруч, потрібно насамперед звернути увагу на потрібну річ у подорожі, без якої омріяна відпустка може завдати непередбачених фінансових збитків.

Тому варто знати про туристичне страхування: навіщо воно потрібне, на що звернути увагу, де та як вас можуть надурити.

Що таке туристична страховка та навіщо вона потрібна?

Згідно з чинним законом України «Про туризм», громадяни при виїзді за кордон зобов’язані мати туристичну страховку. Вона потрібна й для того, щоб отримати візу в низку країн.

Так, доволі часто на прикордонному контролі не просять показати документ. Проте, пам'ятаймо, що страховка – це не формальність, а гарантія безпеки.

Стандартний поліс покриває медичні витрати страхувальника на суму до 30 тисяч доларів (або ж євро, якщо ви подорожуєте країнами ЄС). А от для США, Канади, Японії стандартною сумою покриття є 50 тисяч доларів. Сюди входять:

- вірусні та інфекційні захворювання;
- травми;
- хірургічні втручання та стоматологія;
- призначені медикаменти;
- трансфер до лікарні;
- репатріація тіла.

Винятки та особливості страховки

Зауважте, що дія полісу не поширюється на загострення хронічних захворювань (але їх можна включити у додаткові опції), а також на лікування травм, які отримані в стані алкогольного сп'яніння.

Або ж, скажімо, вас вкусила акула, бо ви купалися, не дивлячись на заборони та попередження про небезпеку. Звичайно ж, компенсацію ви не отримаєте.

Додаткові опції страховки залежать від країни, у яку ви збираєтеся. Ознайомтеся перед купівлею полісу, що там можна підчепити.

Наприклад, якщо ви збираєтеся до азійських країн, то переконайтеся, що список покриття страхової компанії містить лихоманку Денге, яку переносять комарі.

Також важливо повідомити страховому агентові, якщо у ваших планах активний відпочинок: лижі, віндсерфінг, дайвінг, політ на параплані, стрибки з парашутом тощо. Тоді вам запропонують відповідний поліс, ціна його буде вищою в декілька разів.

І це стосується не лише закордонних мандрівок. Поліс також не завадить, якщо ви збираєтеся підкорювати українські Карпати. Як правило, стандартна страховка не покриває ризики при катанні на лижах у горах. Та, якщо пошукати, можна знайти.

Скажімо, є спеціальні пакети для любителів спорту. Хоч вони й розраховані на професіоналів, скористатися ними може будь-хто.

Може трапитися будь-що

Взагалі, якою б обережною людиною ви не були, і якщо плануєте лише спокійний відпочинок на пляжі, передбачити всі ризики просто неможливо. Як зазначають страхові агенти, найчастіші «неприємності» подорожувальників – розлад шлунково-кишкового тракту через незвичну їжу, застуда (акліматизація у всіх різна), сонячні опіки. А іноді можна просто спіткнутися на вулиці.

Говорячи про туристичне страхування, йдеться не лише про медичну допомогу, з якою часто асоціюється поліс у мандрівників. А й про юридичну та адміністративну підтримку.

Скажімо, ви втратили свій багаж, або ж вас пограбували, чи рейс перенесли, як то часто буває, чи то цивільна відповідальність – це все можуть компенсувати, якщо ви обрали «правильний» страховий пакет.

Уважно читайте умови договору. Переконайтеся, що все необхідне включено у поліс.

Із документів для оформлення потрібен закордонний паспорт.

Вартість страхування залежить:

- від країни, у яку прямуєте;
- тривалості подорожі (тут радимо додати до кінцевої дати перебування за кордоном декілька днів. Бо якщо дія полісу закінчується сьогодні, а ваш рейс перенесли на завтра, то додаткове проживання в країні вам можуть не компенсувати);
- переліку ризиків, які покриватиме поліс;
- від віку туриста (якщо ви пенсіонер або ж купуєте дитячу страховку, доведеться заплатити більше).

Стандартний страховий пакет на тиждень відпочинку, який також покриває лікування коронавірусу та втрату багажу, обійдеться вам від 100 гривень (це залежить від цінової політики обраної компанії).

Купуючи страховку, зверніть увагу чи містить вона франшизу – мінімальну суму, яка не відшкодовується за умовами договору.

У туристичних пакетах вона становить від 30 до 100 євро. Звичайно, вигідніше придбати поліс без франшизи, хоч і коштує він дорожче. Але покриває будь-яку суму при настанні страхового випадку.

Куди звертатися, якщо сталося лихо?

Запам’ятайте: за межами України в разі чого відповідає не ваша страхова компанія, а її представник в країні перебування – асистанс.

Це організація, яка при настанні страхового випадку надає вам весь спектр супровідної та організаційної підтримки. Вона по суті є посередником між клієнтом і виконавцем (медичним закладом).

Саме асистанс обирає лікарню, в яку необхідно направити застраховану особу, погоджує процес лікування й оплачує його згідно зі страховим полісом.

Асистанс працює 24/7, персонал має медичну освіту, а також володіє іноземними мовами. Якщо англійську ви знаєте погано, уточніть перед поїздкою, чи є в асистанс у країні, куди ви прямуєте, українсько- чи російськомовні консультанти. Або ж, перекладач у поміч.

При настанні страхового випадку відразу телефонуйте за номером, вказаним у полісі. Оператор страхової компанії називає адресу найближчої лікарні, куди потрібно звернутися за допомогою, або ж викликає лікаря прямо до вас у готель.

Самостійно викликати швидку варто лише в екстрених випадках, інакше доведеться все оплачувати власним коштом. Якщо була надана екстрена медична допомога, відразу ж повідомте страхову компанію. Поліс завжди має бути під рукою (краще зберігати його у смартфоні).

Навіть якщо ви придбали найдорожчий поліс, треба бути готовими до реалій медичного обслуговування країни, в яку ви подорожуєте. Не розраховуйте, що вас лікуватимуть у найдорожчих клініках.

Також, у лікарнях деяких країн доведеться заплатити за зустріч, попри страховку. Тож краще запастися певною сумою про всяк випадок.

При виникненні інших страхових ризиків (втрата багажу чи документів, затримка або перенесення рейсу, пограбування) також звертайтеся в асистанс.

Пам'ятайте, страховка – це добре, але про свою безпеку дбаєте ви самі. Будьте уважними, обережними та подорожуйте із задоволенням.