Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Страховий захист бізнесу під час війни: поради керівникам

Багато хто з керівників вже, на жаль, на власному прикладі впевнився, що страхування майна не захищає від воєнних ризиків.

Для тих, кому пощастило й у кого ще не було страхових випадків, варто дізнатися.

Виключення пошкодження майна внаслідок війни - це класичне виключення будь-якої страхової компанії у будь-якій країні світу. Класичне страхування і не має захищати від війни, а застрахувати майно саме від ризиків пошкодження внаслідок воєнних дій можна, зокрема, спеціалізованим полісом синдикатів Ллойдс. Вартість такого поліса для українських компаній у січні 2022 починалась від 100-150 тисяч доларів. А після 24 лютого 2022 оформити таке покриття для майна на території України не можливо.

Чи взагалі працює страховий поліс і навіщо він тоді потрібен?


Ваш поліс страхування майнових ризиків має працювати так саме, як і раніше. Якщо пошкодження від стихійних явищ відшкодовувались би минулого року, то й зараз такий випадок має бути класифікований як страховий. Звісно, якщо пошкодження сталося не внаслідок бойових дій. Якщо на настання або розмір страхового випадку не вплинула війна, то страховики не мають відмовити у відшкодуванні, пояснює експерт Віталій Лебедовський.

Але є й підводні камені. Слід уважно передивитися свій поліс страхування, як саме сформульоване виключення ризиків воєнних дій. Коректною буде фраза, що «виключаються збитки внаслідок або в результаті бойових дій». Але у багатьох випадках страховики виключали також збитки «на території бойових дій», або навіть збитки «під час бойових дій». За таким договором, відмовити можна навіть за пошкодження грозою чи вітром, бо стихійні явища відбувались під час бойових дій в Україні.

Якщо у вашому договорі страхування є такий текст, ви маєте негайно запросити у страховій компанії додаткову угоду про його зміну, радить юрист.

Які ще нюанси у страхуванні під час війни?

По-перше, слід пам'ятати, що зараз не можна страхувати майно на територіях, контроль за якими втрачено. Як мінімум, тому що будь-які довідки компетентних органів можуть бути визнані незаконними. Але ще й тому, що представник страхової компанії не зможе приїхати на огляд пошкодженого майна. Якщо у вас вже було страхування ще до втрати відповідної території, можна домовитись зі страховиком, що страхові випадки будуть зафіксовано,та можуть розглядатися після повернення контролю за локацією. Але якщо страховик відмовить, цей поліс потрібно припиняти.

По-друге, ви маєте бути готові до того, що навіть при вашому бажанні зберегти страхове покриття у повному обсязі, при поновленні договору страхування страховики можуть обмежувати покриття. Наприклад щодо ризиків страхування втраченого прибутку від перерви у діяльності. Через те, що світова логістика значно погіршилась, а морський транспорт в Україні заблоковано, імпорт обладнання на заміну пошкодженого дуже ускладнений. Раніше критичні вузли можна було привезти в Україну авіаційним транспортом за пару днів. А зараз це критичне для бізнесу обладнання проведе у дорозі як мінімум кілька тижнів.

По-третє, якщо у вас глобальна програма перестрахування, або факультативне розміщення на міжнародному рівні, то зараз, на жаль, це буде фактором додаткового ризику. Як вам відомо, НБУ обмежує виведення валюти за кордон. На жаль, це обмеження стосується й страховиків, які не можуть сплатити перестраховикам за надані послуги. Якщо страховик та перестраховик належать до однієї групи компаній, скоріше за все, вони зможуть домовитись один з одним. Але якщо у вас унікальне страхове рішення з факультативним перестрахуванням, або фронтінг, є значна ймовірність, що перестраховик відмовиться й далі надавати свої послуги, коли попередній договір страхування закінчиться.

Аби підготуватися до такої ситуації, необхідно як мінімум за 2 місяці до завершення чинного договору страхування прояснити у перестраховика його позицію щодо поновлення договору та неможливості сплатити перестрахові премії допоки обмеження НБУ не будуть зняті. А якщо перестраховик дійсно відмовиться від участі у поновленні страхового покриття, варто знайти локальне рішення, яке можливо й не стовідсотково копіюватиме попередню страховку, але це набагато краще ніж нічого.

Страхування може виступати надійним захистом для бізнесу, але воно не є чарівною паличкою й не слід очікувати від нього за часів війни більше, ніж у мирний час. Але як мінімум, варто негайно переглянути дійсні договори страхування на предмет того, яким саме текстом виключені воєнні ризики, оскільки є ймовірність, що ваш договір страхування насправді взагалі не працює.

За матеріалами: ligazakon.net