Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Експерти нагадують про правила безпечної їзди в зимовий період

За даними синоптиків, очікується місцями туман, погана видимість, пориви вітру, у деяких регіонах сильні опади (сніг і дощ) вночі та вранці налипання мокрого снігу, ожеледь.

ДАІ звертає увагу водіїв на складні погодні умови і закликає всіх дотримуватися Правил дорожнього руху, бути максимально уважними та обережними.

Страховики, у свою чергу, нагадують про важливість автострахування, особливо в зимовий період. Витрати на поліс КАСКО можуть виявитися незначними, в порівнянні з оплатою ремонту автомобіля.

Страхова компанія «Рідна» пропонує вигідні тарифи автострахування та гарантує своєчасність виплат при настанні страхового випадку.

Важливість дотримання ПДР стосується не тільки періоду поганої погоди, але і всього зимового сезону. Адже в цей час часто трапляються надзвичайні ситуації на дорозі. Не зайвим буде нагадати поради експертів. Щоб подолати будь-які перешкоди і впевнено почувати себе на дорозі, необхідно врахувати деякі нюанси водіння, пропонує інформаційний ресурс korzonews.info.

1. Взимку починайте рух на автомобілі тільки після того, як скло повністю очиститься від льоду і снігу, і буде забезпечений повний огляд. При ожеледі рушайте з місця при малій частоті обертання коленвала на другій передачі, плавно розганяючись. Передачі перемикайте швидко, зчеплення вмикайте без ривків.

2. Якщо своєчасно неприбраний з дороги сніг перетворився на ущільнену накатану смугу, а температура повітря піднялася до 0 градусів, рух стає небезпечним. Рухаючись по накатаному снігу, для поліпшення зчеплення з дорогою можна колесами однієї сторони їхати по краю. Однак при цьому слід пам'ятати, що на високій швидкості автомобіль може моментально розвернутися і потрапити в кювет. Аналогічна ситуація може виникнути, коли водії, роз'їжджаючись, змушені з'їжджати правою стороною на засипане снігом узбіччя. У таких випадках краще повністю зупинитися на краю проїзної частини, а не долати замети на повному ходу.

3. Перебуваючи в обмерзлій колії, рухайтеся строго по її осі. Перед виїздом з неї знизьте швидкість до мінімуму, оскільки при великому повороті на високій швидкості автомобіль може розвернути поперек дороги або винести в кювет.

4. Будьте особливо уважні при русі по ділянках поблизу пішохідних переходів, перехресть, зупинок громадського транспорту. Через гальмування в цих місцях великої кількості автомобілів дорога перетворюється на відполіровану кірку льоду. Тому, наближаючись до таких ділянок, починайте знижувати швидкість завчасно.

5. Перед тим як їхати по засніженій цілині, зважте можливості автомобіля, свої здібності і складність маршруту. Рухайтеся обережно, адже під снігом можуть ховатися камені, вибоїни та інші перешкоди. Вибирайте для руху місця, де товщина сніжного покриву зазвичай менше. Пішохідні стежки з сильно ущільненим снігом перетинайте під прямим кутом.

6. Кучугури і перемети на сніжній цілині долайте з розгону. У разі буксування та зупинки автомобіля здайте трохи назад по колії і повторіть спробу подолати перешкоду. В автомобілі обов'язково повинна лежати лопата, за допомогою якої ви завжди зможете звільнити його із снігового полону.