Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Купівля "автоцивілки" стане набагато безпечнішою

ОСАЦВМинулого тижня Нацкомфінпослуг оприлюднила проект свого рішення, за яким усі вітчизняні страхові компанії, що продають поліси "автоцивілки", зобов'язані надати Моторному (транспортному) страховому бюро України дані про всіх своїх страхових агентів з ОСАЦВ.

МТСБУ створить спеціальний реєстр, в який будуть заноситися дані про кожного посередника, в руки якого потрапляють бланки полісів.

Для внесення себе до реєстру страховий агент, крім паспорта, повинен надати трудову книжку, свідоцтво про освіту та довідку про відсутність судової заборони на проведення діяльності, пов'язаної з наданням фінансових послуг і розпорядженням матеріальними цінностями. Йому доведеться пройти навчання і скласти іспит на знання законів "Про страхування" та "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів", а також нормативних актів, що регламентують порядок розрахунку страхового платежу, заповнення бланків, звітності про зіпсовані і загублені бланки тощо.

Відповідати за якість підготовки посередників та контролювати їхню кваліфікацію будуть страхові компанії. Агентів, що не потрапили до реєстру МТСБУ, автоматично позбавлять права продавати поліси ОСАЦВ.

Централізований облік усіх продавців "автоцивілки" повинен ліквідувати хаос, що панує на ринку, заручниками якого стають водії. У минулому році справжньою модою стала реалізація полісів ОСАЦВ з мобільних точок по всій країні (в автомобілях, припаркованих на узбіччях доріг), в результаті чого липові страхові агенти завалили споживачів фальшивими страховками.

Після прийняття документа Нацкомфінпослуг і створення реєстру Моторного бюро (очікується, що це відбудеться в першому півріччі 2013 р.) автолюбителі завжди зможуть перевірити надійність продавця поліса: досить буде перевірити наявність у нього доручення страховика і присутність в реєстрі (той, швидше за все, буде розміщуватися на сайті МТСБУ).

Хоча фінансисти позитивно оцінюють нововведення регулятора, проте радять водіям не втрачати пильність і перевіряти не тільки документи страхових агентів, але і серію і номер самих полісів (на сайті Моторного бюро). Створення нового реєстру не вирішить проблем із шахрайством зареєстрованих агентів. Якщо ті не стануть дорожити своєю репутацією і побоюватися відсторонення від продажу "автоцивілки", то можуть продовжити продавати крадені поліси. Це страховки на анульованих бланках ОСАЦВ: після подачі страховиками заяв про втрату МТСБУ оголошує їх недійсними і виключає з баз даних і реєстрів.

Продаючи страховки на таких бланках, нечисті на руку страхові агенти попросту привласнюють зібрані з водіїв кошти. Якщо їх автомобілі не потрапляють в аварії, то про шахрайство взагалі ніхто не дізнається. У випадках ДТП потерпілі просто залишаються без страхових компенсацій.

За даними Моторного бюро, в 2012 р. компанії примудрилися втратити близько 64 тис. полісів "автоцивілки". Приблизно половина з них, за оцінками фінансистів, була незаконно продана автовласникам агентами.