Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Страховий ринок України в грудні 2012 року зріс на 16%

Страхові компанії України в грудні 2012 року зібрали страхові платежі на суму 2,1 млрд грн, що на 16% більше, ніж за грудень 2011 року, повідомив заступник голови ради ЛСОУ Олександр Залєтов.

За вказаний період корпоративне страхування показало зростання 18%, що викликано традиційним укладанням договорів страхування в кінці року як з метою управління ризиками, так і для мінімізації податкової бази суб'єктами підприємницької діяльності. Крім того, це пов'язано з рядом норм Податкового кодексу, які набувають чинності в цьому році.

Роздрібне страхування склало в грудні 2012 року близько 1 млрд грн. Зростання на 13% пов'язане зі збільшенням обсягу страхування при споживчому кредитуванні (передноворічні акції в торгових центрах на побутову і комп'ютерну техніку), страхування туристів, страхування життя та ОСАЦВ. При цьому КАСКО і страхування майна громадян показали зниження показників, що в цілому відбилося на загальному результаті розвитку роздрібного страхування в грудні 2012 року.

Крім цього в 2012 році вперше за останні 5 років обсяги страхових послуг домогосподарствам в Україні перевищили показники докризового 2008 року, склавши близько 8 млрд. грн., повідомив Олександр Залєтов.

Істотно змінилася структура ринку. Якщо в 2008 році ТОП-5 страхових послуг домогосподарствам становили КАСКО (53%), ОСАЦВ (12%), страхування майна (8%) і накопичувальне страхування життя (8%), то за підсумками 2012 рокам лідери представлені таким чином: КАСКО ( 27%), ОСАЦВ (23%), ризикове страхування життя (9%) і накопичувальне страхування життя (8%).

Популярними страховими продуктами серед населення в 2012 році також були страхування від нещасного випадку та ДМС - на частку кожного довелося 7%. Обсяги страхування майна скоротилися до 5%, тому фактично припинено іпотечне кредитування. Стрімко зріс попит на страхування медичних витрат з 1% в 2008 році до 3% в 2012 році, і страхування здоров'я на випадок хвороби з 2% в 2008 році до 3%.