Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Постраждалим у ДТП платитиме страховик потерпілого

Нові правила на ринку "автоцивілки" можуть запрацювати вже в 2015 році: виплати постраждалим в ДТП запропоновано проводити за рахунок страховика потерпілого, після чого страхова компанія отримає компенсацію від страховика винуватця аварії. Оскільки пряме врегулювання має прискорити страхові виплати, його впровадження може допомогти очистити ринок від неплатоспроможних компаній, сподіваються ініціатори реформи.

"Введення цього механізму дозволить страховикам скоротити загальні витрати, спростити і здешевити процедуру регресних виплат, скоротити кількість судових позовів від клієнтів", - вважає керівник робочої групи при МТСБУ Максим Межебицький.

Про необхідність введення прямого врегулювання на початку року заявив генеральний директор МТСБУ, а нині голова Нацкомфінпослуг Борис Візиров.

"Рішення про введення прямого врегулювання було підтримано загальними зборами бюро в лютому" , - нагадав в.о. гендиректора МТСБУ Вадим Загрібний.

У встановлені законом 90 днів, за його словами, врегульовують тільки 36% страхових подій.

Запропонований підхід врегулювання збитків по ОСАЦВ застосовується у Франції, Бельгії, Італії.

"У Швейцарії та ФРН цей механізм не був впроваджений, оскільки у них дуже високий рівень проникнення КАСКО, і відшкодування по ОСАГО отримує страховик потерпілого за регресним позовом до страховика винуватця ДТП" , - говорить Межебицький.

З 2009 року пряме врегулювання введене в Росії, а з 2010-го - в Білорусії.

Відзначимо, механізм прямого врегулювання передбачає, що при настанні страхового випадку (пошкодження від третьої особи) клієнт звертається в компанію, яка продала йому поліс ОСАГО, яка і виплатить йому необхідне відшкодування. Спілкуватися зі страховою компанією (СК) винуватця ДТП постраждалий водій не буде. При цьому пряме врегулювання буде діяти тільки в тому випадку, якщо в ДТП брали участь тільки два транспортні засоби, а ушкоджень зазнав лише транспортний засіб. При наявності постраждалих людей і при великих ДТП збережеться нинішня система врегулювання.

Після виплати страховик потерпілого отримає право вимогати цю суму зі страховика винуватця ДТП. Розрахунки між страховиками здійснюватимуться через кліринговий центр, створений МТСБУ і банком-партнером.

Розрахунки між страховими компаніями пропонується проводити за бельгійською моделлю. Компенсація збитків на суму до 25 тис. грн буде розраховуватися з використанням середнього збитку за попередній період. При цьому механізм не дозволить СК прогнозувати цю цифру. Відшкодування збитків на суму від 25 тис. грн до 50 тис. грн буде здійснюватися на підставі фактичних витрат.

За матеріалами: Коммерсант-Україна