Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Українських автомобілістів просять доплачувати за страховку

У квітні українські автовласники почали масово отримувати дзвінки і СМС від деяких страхових компаній, які пропонують за діючими договорами добровільного автострахування КАСКО збільшити страхову суму, а як наслідок - і розмір страхового платежу.

Страховики мотивують свою пропозицію коливаннями валютного курсу, які призводять до збільшення вартості авто.

Адже якщо договір КАСКО заключався, наприклад, в кінці 2013 року, то через девальвацію гривні майже на 40% страхова сума, прописана в полісі, буде значно нижче поточної ринкової вартості автомобіля. А це вважається недострахуванням.

Страховики кажуть, недострахування виникає, коли в період дії договору страхування вартість застрахованого автомобіля істотно зростає або якщо вона була штучно занижена в момент прийому на страхування. А сьогодні девальвація гривні призвела до зростання вартості як автомобілів, так і запчастин до них.

І в разі недострахування при виплаті страхова компанія застосовує так звану пропорцію: страхове відшкодування виплачується у такій же пропорції до розміру збитку, як страхова сума співвідноситься з ринковою вартістю автомобіля. Наприклад, якщо поточна вартість авто становить 200 тис гривень, а за договором сума покриття - 150 тис гривень, отже, виплата складе 75% від суми збитку.

Тому при частковому пошкодженні страхувальникові доведеться доплатити за ремонт. А у випадку викрадення або конструктивної загибелі авто існуючої страхової суми не вистачить для придбання аналогічного.

У той же час, поспішати укласти зі страховою компанією додаткову угоду і збільшити страхову суму не варто. По-перше, дострахування - це не вимога, а пропозиція. По-друге, договір КАСКО повинен містити чіткий перелік умов, при яких компанія має право застосовувати пропорційну виплату. Наприклад, при значному коливанні курсів валют або істотній зміні ринкової вартості авто. По-третє, деякі компанії застосовують пропорційну виплату тільки при великих збитках або викраденні.

Якщо ж подібних застережень у договорі немає, незалежно від девальвації страховик зобов'язаний компенсувати всю суму збитку. А у разі відмови або недоплати клієнт має повне право сперечатися з компанією, в тому числі звертатися до суду.

За матеріалами: “Експерт”