Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Нацкомфінпослуг з'ясувала рівень стійкості страхових компаній

Нацкомфінпослуг має намір ретельно відстежувати динаміку приросту портфеля страховиків першої групи, а також отримувати від Моторного транспортного страхового бюро України (МТСБУ) на періодичній основі інформацію про страховиків, які при розрахунку страхового платежу за полісами ОСАЦВ використовують необгрунтовано занижені коригуючі коефіцієнти.

Крім того, Нацкомфінпослуг вивчає операції перестрахування, що мають ознаки фіктивності.

За її даними, в 2013 році надходження страхових платежів по ризикових видах страхування становило 26,2 млрд грн, у тому числі в перестрахування всередині країни віддано 7,1 млрд грн. При цьому, згідно з висновками експертів регулятора, при здійсненні перестрахування у резидентів перестрахувальні операції в обсязі 4,1 млрд грн (57,7%) могли мати ознаки фіктивності.

У першому кварталі 2014 надходження страхових платежів по ризикових видах страхування склали 4,7 млрд грн, у тому числі в перестрахування резидентам передано 0,9 млрд грн. При цьому при здійсненні внутрішнього перестрахування можуть мати ознаки фіктивності перестрахувальні операції в обсязі 0,8 млрд грн (90,1%). Основними учасниками таких сумнівних операцій стали 18 страховиків.

При цьому встановлено, що в першому кварталі 2014 року в цих операціях перестрахування брали участь новостворені компанії, а також страховики, які мають незначні обсяги страхової діяльності в 2013 році.

На сьогодні проведені і тривають позапланові перевірки страховиків на підставі скарг клієнтів, а також результатів аналізу регулятором фінансового стану компаній. У результаті перевірок станом на 18 червня фактично зупинена діяльність чотирьох страхових компаній, обсяг сумнівних операцій за якими в 2013 році склав 1,4 млрд грн.

"Проведення перевірки комісією - не констатація проблем, які неможливо вирішити, а позиція регулятора щодо необхідності їх попередження в діяльності страховиків", - говорить в.о. голови Нацкомфінпослуг Максим Поляков. Зокрема, за його словами, позапланові перевірки СК "ТАС", СК "Княжа" були ініційовані саме з метою здійснення пруденційного нагляду.

Як зазначив Поляков, серед заходів, які в перспективі також дозволять посилити пруденційний нагляд за страховою діяльністю, виступить використання при визначенні груп нагляду результатів стрес-тестування та розкриття інформації про ключові ризики, яке проводитимуть страховики на виконання вимог Нацкомфінпослуг.

Крім того, буде використовуватися ведення паспорта страхової компанії за допомогою інструментів і даних "Комплексної інформаційної системи". Паспорт буде містити всю необхідну інформацію про фінансову установу, включаючи дані про засновників, основні показники діяльності.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна