Банер

Найкращий страховий захист для яхти та іншого водного транспортуяхта страховка

Страхова компанія “Рідна” пропонує комплексне страхове покриття для водного транспорту, яке поєднує ефективні рішення для ваших індивідуальних потреб.
Страховий захист передбачає:

•    Покриття усіх ризиків (водне КАСКО)
•    Страховка на сезон
•    Страховка на період змагань, клубних перегонів та регат

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефонами/viber:

+38(067)3427090

Три проблеми накопичувальної пенсійної системи в Україні

Основна неприємність для нашої країни полягає в тому, що солідарна система вже не може працювати, а накопичувальна - ще не може.

Існуюча сьогодні солідарна система нарахування пенсій в умовах депопуляції населення працює з останніх сил, і чим далі, тим більші "пробуксовки" вона буде давати.

Таку думку в коментарі "КП" в Україні "висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За його словами, коли співвідношення пенсіонерів і працюючих буде 1: 1 і вищим, доведеться або роздувати дефіцит бюджету, або скорочувати пенсії. Тому якщо не перехід, то хоча б введення елементів накопичувальної системи виглядає неминучим і цілком логічним.

Але, каже експерт, трагедія нашої країни в тому, що солідарна система з кожним роком стає все менш ефективною, а при веденні накопичувальної неминуче виникнуть величезні проблеми.

- Інфляція.

В умовах, коли інфляція за рік становить 60%, накопичення в національній валюті втрачають цінність і сенс.

- Відсутність довіри до всіх інститутів - і державних, і приватних.

У них немає історії та досвіду. І навіть якщо якийсь фонд почне працювати і навіть протримається кілька років, це нічого не дасть. Тому що 2-3 роки роботи - це не історія.

- Відсутність інструментів вкладення грошей.

Найголовніше питання, яке хвилює учасника накопичувальної системи - це що робитиме інвестиційний фонд з його грошима. На жаль, відповіді на це питання немає. Адже для нормальної роботи накопичувальної системи основною і неодмінною умовою є розвинений фондовий ринок, якого в Україні немає. Тому чи не єдине, що зможе зробити такий фонд - це покласти гроші на банківський депозит. Що абсолютно безглуздо, адже це цілком може зробити і сама людина, до того ж їй не доведеться платити комісійні за обслуговування.

"І все ж, незважаючи на все вищесказане, йти від солідарної системи до накопичувальної треба, - говорить Устенко. - Але для цього заздалегідь повинні відбутися зміни в країні: стабілізація економіки, розвиток фондового ринку, зупинка інфляції. Якщо ж на все це часу немає, а переходити хочеться терміново, то на ринок доведеться допустити іноземців. Думаю, наприклад, в німецький пенсійний фонд, який на ринку працює 150-200 років, українці почнуть вкладати гроші без особливих побоювань".

За матеріалами: КП в Україні