Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Навіщо компанії страхують життя своїх співробітників

Якщо все-таки погодитися з тим, що людина не вічна або, скажімо так, її біологічна активність визначена часовими рамками, то, можливо, поліс страхування життя не видасться безглуздою витратою грошей.

Так, при певному збігу обставин, не найкращих для власника страховки, виплати отримають його близькі.

Не можна сказати, що цей факт виглядає аж надто обнадійливим. Але є й інші важливі опції, які можуть стати в нагоді в будь-який момент. Не кажучи вже про те, що роботодавці надають їх абсолютно безкоштовно.

Іноді рівень професіоналізму вимірюється не тільки грошовими знаками, а й розміром страхового покриття за полісом страхування життя. Сам факт отримання такої фінансової послуги означає високий рівень корпоративної культури. Турбота роботодавців про своїх співробітників, що проявляється в додаткових благах, - один з кращих мотиваційних чинників. Особливо якщо робота пов'язана з певними ризиками не тільки для здоров'я, але і для життя, що в наших умовах властиво майже будь-якій професії. Досить поглянути на бухгалтера після відвідування податкової.

За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, кожен шостий роботодавець піклується про здоров'я співробітників, надаючи безкоштовні страхові поліси. Ще в 6% українських компаній впровадили програми зі страхування життя.

Страхові компанії намагаються виступити в ролі своєрідних профспілок, які втратили в наш час властиве їм у минулому соціальне значення.

Поза всякими сумнівами, перспектива отримання додаткового доходу виглядає набагато привабливішою з точки зору найманого працівника, ніж інші мотиваційні блага. І тим не менше можливість отримати якісний страховий захист теж важливий бонус. Тим паче, що багато страхових компаній закладають в корпоративні страховки набагато більше опцій, ніж для пересічних страхувальників.

Якщо говорити про медичне страхування, то, слід зазначити, лише кілька страховиків готові працювати «в роздріб». Левова частка компаній орієнтована на співробітників підприємств. У разі страхування життя крен в корпоративне страхування не буде таким очевидним. Компанії як і раніше більшою мірою орієнтовані на фізичних, а не юридичних осіб. І все-таки майже у кожної є свої страхові продукти, розраховані на іншу категорію клієнтів.

Ризик-менеджмент

Найчастіше страховики пропонують роботодавцям взяти на себе захист працівників від непередбачуваних життєвих обставин. В даному випадку мова йде про ризикове страхування життя. Суть його в наступному. При настанні страхової події, наприклад, хвороби співробітника, отримання інвалідності, критичного захворювання, травми, госпіталізації тощо, страхова компанія надає йому необхідну фінансову підтримку. Будемо відверті, в переважній більшості випадків роботодавці навряд чи стануть жертвувати великими виплатами на користь постраждалих працівників. Тоді як у випадку ризикового страхування життя всі фінансові турботи візьме на себе страхова. Скільки саме складе страхова сума - визначається вже безпосередньо в ході консультацій страховика з роботодавцем. Тут немає якихось фіксованих сум, що дозволяє компаніям коригувати розмір можливих виплат залежно від займаної посади фахівця.

Компанії зі страхування життя готові запропонувати накопичувальні програми не тільки для приватних осіб, а й для корпоративних клієнтів.

Деякі страховики намагаються поєднати у своїх полісах соціальну і страхову функції. У цьому випадку співробітник може отримати виплату не тільки при несприятливому збігу обставин, а й при позитивних подіях, наприклад, при народженні дитини.  Але поки такі страхові поліси швидше виняток, ніж правило.

Золоті наручники

Колись великі компанії створювали корпоративні пенсійні фонди, де акумулювалися кошти співробітників для майбутніх виплат після досягнення ними пенсійного віку. Багато учасників фінансового ринку розраховували на швидкий старт пенсійної реформи, чого, на жаль, так і не відбулося.

У той же час компанії зі страхування життя готові запропонувати накопичувальні програми не тільки для приватних осіб, а й для корпоративних клієнтів. З огляду на те, що мінімальний термін таких програм  не менше п'яти років, з їх допомогою можна утримати цінного співробітника або підвищити мотивацію персоналу, який напевно буде зацікавлений в отриманні досить істотного бонусу.

Ні для кого не секрет, що нинішній розмір пенсійних виплат, що становить близько 1,2 тис. грн, і більше нагадує подачку, ніж реальну допомогу людям похилого віку. Тоді як накопичувальні страховки можуть істотно збільшити достаток на схилі років, чим і користуються далекоглядні роботодавці.

Не варто забувати і про те, що за цими програмами виплати можливі до завершення терміну дії страхового договору, якщо сталися трагічні події. У деяких страхових компаніях вони можуть виявитися значно більшими, ніж очікувана страхова сума, наприклад, в разі смерті при ДТП. Але в будь-якому випадку, умови виплат з корпоративного страхування - предмет домовленостей страхової компанії з роботодавцем.

За матеріалами: Личный счет

Отримати грамотну консультацію з приводу страхування життя, накопичувального страхування та пенсійного страхування можна у фахівців СК "Рідна" за тел.: 050-352-85-76