Банер

Найкращий страховий захист для яхти та іншого водного транспортуяхта страховка

Страхова компанія “Рідна” пропонує комплексне страхове покриття для водного транспорту, яке поєднує ефективні рішення для ваших індивідуальних потреб.
Страховий захист передбачає:

•    Покриття усіх ризиків (водне КАСКО)
•    Страховка на сезон
•    Страховка на період змагань, клубних перегонів та регат

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефонами/viber:

+38(067)3427090

Обсяг продажів фальшивих полісів ОСАЦВ в Україні оцінюється в 200 млн. грн. на рік

Згідно з даними Моторного (транспортного) страхового бюро України в 2015 році в Україні вважалися загубленими 104,7 тис. бланків полісів ОСАГО, а 322 тис. були зіпсовані.

Крім цього, друкарським способом шахраї підробляють щороку ще близько 100 тис. полісів.

Якщо врахувати те, що в Україні видано близько 5 млн. полісів автоцивілки, то виявиться, що майже кожен 10-й з них може бути недійсним.

За оцінками МТСБУ, внаслідок обігу фальшивих і фальсифікованих полісів ринок внутрішнього страхування ОСАЦВ втрачає від 180 до 200 млн. грн. щорічно.

Як стверджують експерти, відрізнити справжній поліс «автоцивілки» від фальшивого часто важко навіть людям, які знаються на системі страхування. Підроблені документи виготовляють в підпільних друкарнях, і роблять це настільки майстерно, що визначити різницю на око буває вкрай складно. Самостійно ж ідентифікувати поліс, який вважається загубленим або зіпсованим, для рядового користувача страхових послуг практично нереально.

У МТСБУ пояснили, що фальшиві документи, що підтверджують страховку, шахраї друкують в підпільних друкарнях. А підроблені - це поліси, виписані на виведених з обігу справжніх бланках, які не повернули агенти компаній, виключених з членів МТСБУ, або на бланках, які вважаються загубленими (але насправді вкрадені).

В таких документах можуть не збігатися дані, що містяться в першому і другому примірниках (в екземплярі страхувальника і тому, який залишається у страхової компанії). Наприклад, про термін дії страховки, обсяг двигуна, місце реєстрації автомобіля.

Однак, найближчим часом МТСБУ запровадить нововведення, яке значно ускладнить оборот фальшивих полісів ОСАГО, які після подорожчання стали користуватися популярністю у підпільних друкарень і страхових шахраїв. У друкарні на кожен бланк ОСАЦВ буде наноситися QR-код, який буде містити посилання на сторінку інтернет-порталу МТСБУ, на якій реалізована функція перевірки кожного конкретного бланка поліса за його серією та номером.

З метою недопущення зловмисниками підбору для подальшого відтворення на фальшивках серії і номера поліса, їх перетворення в QR-код буде кодуватися особливим алгоритмом.

«Ні страховим компаніям, ні страхувальникам не варто турбуватися про процедуру появи нових бланків - вводитися нові бланки з кодами будуть поступово», - заявив Володимир Шевченко. - «Не буде і заміни старих бланків на нові - нові поліси ОСАГО будуть видаватися страховим компаніям в міру використання вже наявних бланків попереднього дизайну».

Тим часом, поки будуть впроваджуватися нові бланки з кодами, МТСБУ продовжує роботу над тим, щоб питання фальшивок було вирішено раз і назавжди. Бюро веде переговори з новою поліцією про можливість перевірки наявності та достовірності полісів он-лайн, допрацьовує всі деталі нового проекту «поліс он-лайн» і робить все можливе, щоб якомога швидше була прийнята нова редакція закону «Про ОСАЦВ».

У проекті «Поліс-он-лайн» передбачена роздруківка поліса в чинній паперовій формі на бланку встановленого зразка із зазначенням перевірочного коду, який буде генерувати ЦБД МТСБУ.

Запуск нового проекту заплановано на четвертий квартал 2016 року, заявили в МТСБУ.

За матеріалами: Форіншурер