Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

В Україні планують ввести трирівневу систему пенсійного забезпечення

Уряд Володимира Гройсмана вніс до Верховної Ради проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій" (проект №4608).

У разі прийняття цього законопроекту нас чекає дійсно інша, трирівнева пенсійна система, яка дозволить з часом вирішити питання достойного пенсійного забезпечення громадян.

Розглянемо, як буде працювати кожен з трьох рівнів нової пенсійної системи після прийняття урядового законопроекту, пише газета "Дзеркало тижня".

Крім цього, у ВРУ зареєстрований альтернативний законопроект №4608-1, авторами якого є група народних депутатів на чолі з головою комітету ВР з питань соціальної політики Людмилою Денисовою.

 

Солідарна система

Ця система передбачає повну ліквідацію спецпенсій. Пенсія всім громадянам, незалежно від того, ким і де вони працювали і який статус мали, з досягненням ними пенсійного віку буде нараховуватися за єдиним законом, за єдиними правилами. Це стосується і депутатів, і суддів, і прокурорів, і державних службовців, і звичайних працівників. Принцип нарахування пенсії в солідарній системі буде наступним: для розрахунку береться заробітна плата, з якої сплачувалися внески до Пенсійного фонду, і загальний стаж роботи людини.

 

Накопичувальна система

Другий рівень пенсійної системи - у разі прийняття закону - почне діяти з другої половини 2017 року. З його введенням всім працюючим громадянам у віці до 50 років за їх вибором в спеціально створеному державному Накопичувальному фонді або в обраному особою недержавному пенсійному фонді будуть відкриті індивідуальні накопичувальні пенсійні рахунки. На ці рахунки щомісяця в обов'язковому порядку будуть надходити гроші, які на користь працюючих громадян будуть платитися: в 2017 р - в розмірі 2% від нарахованої працівникові зарплати, зі збільшенням щороку на 1%, до 5% - в 2020-му і наступних роках. Ці гроші з моменту їх зарахування стають приватною власністю громадян з правом їх успадкування. Вони є джерелом для майбутньої (другої) пенсії особи, яку вона буде отримувати з накопичувальної системи.

 

Система недержавного пенсійного забезпечення

Третій рівень пенсійної системи - це недержавні пенсійні фонди (НПФ), внески в які добровільно сплачуються роботодавцями або самими громадянами з використанням системи податкових пільг. З прийняттям законопроекту №4608 третій рівень ПС чекає активний розвиток, оскільки тепер українці - учасники другого (обов'язкового) рівня накопичувальної ПС, а це абсолютна більшість працюючих, матимуть можливість добровільно вибрати для особистого пенсійного накопичувального рахунку НПФ з відповідною ліцензією. Для захисту від втрат, заради збереження та примноження активи НПФ інвестуються в різні фінансові інструменти - державні і корпоративні облігації, в акції українських та іноземних емітентів, в грошові кошти, розміщені на депозитах і банківських рахунках, в банківські метали, об'єкти нерухомості.

Почати накопичувати гроші на достойну пенсію можна вже сьогодні, не чекаючи державних нововведень. Скористайтеся програмами пенсійного страхування!

Отримати грамотну консультацію щодо недержавного пенсійного страхування можна у фахівців СК "Рідна" за телефоном: 050-352-85-76