Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Більшість страховиків затягують терміни виплат з "автоцивілки"

Замість належних за законом 90 днів, середній термін врегулювання страхових випадків - 154 дня, пише Мінфін.

Моторне транспортне страхове бюро України оприлюднило дані, згідно з якими середній термін врегулювання по ОСАГО (за матеріальну шкоду) від дати ДТП до дати останньої виплати становить 154 дня.

І тільки 48,3% відшкодувань за полісами ОСАЦВ виплачуються страховиками в термін до 90 днів.

З 56 працюючих на ринку ОСАЦВ страховиків в належних 90 днів вкладаються тільки 11 компаній (4 з них входять в топ-10 за обсягами страхових платежів).

Дві страхові компанії зовсім відмовилися оголошувати публічно дані про середні терміни виплат в компанії. Це НАСК «Оранта» і СК «Домінанта».

Страховики проблеми не бачать. Вони кажуть, що страхова компанія повинна відшкодувати збиток протягом 90 днів з моменту подачі заяви та необхідних документів для виплати. «Найчастіше виплата затримується через те, що страхувальник не надав повний пакет документів. Всі знають, як працюють наші суди, - пояснює гендиректор однієї з СК. - Часто судові засідання переносяться, потерпілий отримує судове рішення через тижні, а то й місяці після ДТП. І тільки після цього СК починає процедуру врегулювання».

Варто сказати, що деякі СК відверто зловживають законодавчими повноваженнями, вимагаючи все більше додаткових документів від страхувальника, максимально відтягуючи виплату.

Як діяти, якщо всі потрібні документи подані, а термін вийшов? Скаржитися в МТСБУ або Нацкомфінпослуг. На кожне звернення комісія повинна протягом 15 днів відреагувати. Після чого компанія повинна або виплатити відшкодування в примусовому порядку, або регулятор повинен буде зайти з перевіркою в СК, і в разі виявлення порушень - позбавити її ліцензії.