За чинним законодавством України страхування — це добровільна процедура. Однак є страхування автоцивільної відповідальності, що є обов’язковим для всіх власників транспортних засобів. Поліс ОСЦПВ ви можете оформити в паперовому вигляді чи електронному.
Наскільки законно мати страховий поліс онлайн?
Електронний страховий поліс має таку ж юридичну силу, що й паперовий. Відповідне нововведення з’явилося ще у 2019 році. Зараз воно дедалі активно набуває популярності серед водіїв.
Якщо ви потрапили в аварію і маєте показати свій поліс, достатньо показати файл на телефоні. За бажанням ви можете його видрукувати, але це не є обов’язковим.
Чому варто оформити електронну страховку?
В оформленні електронного поліса є декілька переваг. Основні серед них:
– ви економите час і не їдете в офіс компанії;
– вам не потрібно контактувати з людьми;
– оформлення страховки й поповнення бази МТСБУ проходять швидко;
– екологічне рішення, адже не треба витрачати папір.
Коштувати електронний поліс може дешевше. Це пов’язано з відсутністю витрат на папір та друк.
Як перевірити чинність електронної автоцивілки?
Щоб дізнатися, чи дійсний страховий поліс, достатньо перейти на сайт бази МТСБУ. Там треба ввести державні номери машини, номер поліса або VIN-код автомобіля. Також можна подивитися, чи був актуальним поліс на конкретну дату.
Чи діє автоцивілка, якщо за кермом не власник?
Хоча страхування захищає відповідальність людини на дорозі, воно поширюється фактично на всю машину. Тож не важливо, хто знаходиться за кермом на момент аварії. Поліс страхує людину, на яку застраховано цей транспортний засіб.
Отже, автоцивілка онлайн — це швидкий спосіб отримати поліс. Треба тільки заповнити форму на сайті страхової компанії, сплатити його та очікувати на файл.