5 несподіваних ситуацій, коли рятує страховка для автомобіля КАСКО

В Україні діє обов’язкове страхування авто на випадок дорожньо-транспортної пригоди – це поліс ОСЦПВ, або, якщо казати простіше, “автоцивілка”. Крім цього, є ще добровільний вид страхування – КАСКО. Цей поліс надає розширені можливості щодо врегулювання ризиків.

Однак часто водії, особливо початківці, вважають, що “автоцивілки” достатньо, і не замислюються про додатковий захист, який надає КАСКО.Проте не варто забувати, що крім ДТП існує чимало ситуацій, в яких наявність страхового поліса не лише збереже автовласнику кошти, а й забезпечить спокій та впевненість під час непередбачуваних обставин.

Падіння дерев, гілок та інших предметів

У новинах нерідко можна почути попередження від місцевої влади про наближення сильного вітру. Автовласників просять переконатися, чи не припарковане їхнє авто біля дерев чи інших конструкцій, які потенційно можуть становити загрозу для транспортного засобу.
Почувши таке повідомлення, за можливості, авто варто прибрати у більш безпечне місце. Однак іноді навіть це не допомагає.
Тож, аби убезпечити свій гаманець і нерви від такої непередбачуваної ситуації, варто заздалегідь подбати про оформлення КАСКО. Поліс підійде будь-яким водіям та покриває різні ризики, зокрема і падіння дерев.

Воєнні ризики
Після повномасштабного вторгнення росії страховим компаніям довелося підлаштовуватися до нових реалій та нових викликів. Так, з’явився запит на захист автомобілів від наслідків обстрілів: падіння уламків ракет чи БПЛА або від пожежі, яку вони спричинили.
За три роки великої війни в Україні не з’явилось державної програми для компенсації витрат, пов’язаних з пошкодженими війною авто. Тож автовласники повинні розв’язувати це питання самостійно. Фактично єдиним надійним способом такого захисту є саме страхування воєнних ризиків у межах КАСКО.

До переліку воєнних ризиків входять пошкодження, заподіяні мінами, снарядами, бомбами та іншими видами зброї, крім зброї масового ураження.

Затоплення авто та інші стихійні лиха
Весняні паводки, сильні зливи чи раптове підняття рівня води – все це може спричинити затоплення автомобіля. Якщо уникнути несподіваної прикрої ситуації не вдалося, за полісом автострахування КАСКО страхова компанія відшкодує збитки автовласнику.

Також страховка зазвичай покриває ризи пошкодження внаслідок граду, блискавки, землетрусу тощо.

Пошкодження авто дикими тваринами

Ще одна непередбачувана ситуація, де наявність КАСКО стане в пригоді, – напад диких тварин. Такі ситуації, зокрема, можуть траплятися на трасах, тож водіям слід бути особливо уважними на ділянках, де встановлені відповідні знаки. Зазвичай їх встановлюють поблизу лісових масивів, де спостерігається підвищена активність звірів.
Наїзд або зіткнення з тваринами на дорозі – це теж ДТП. Якщо на дорогу раптово вибігає тварина, водій може опинитися перед непростим вибором: різко гальмувати, ризикуючи створити аварійну ситуацію, або спробувати уникнути зіткнення, що теж може призвести до втрати контролю над авто.
Якщо ДТП з тваринами все-таки сталося, автовласник має повідомити страхову компанію про інцидент, зафіксувати пошкодження та діяти згідно з рекомендаціями оператора контакт-центру.

Окрім зіткнення, тварина може завдати шкоди автомобілю в інший спосіб, наприклад, подряпати, погризти тощо.

Пошкодження авто внаслідок пожежі

Отримати компенсацію за пошкодження авто внаслідок пожежі автовласник може в кількох випадках. Насамперед якщо причиною займання автомобіля були природні явища, наприклад, лісова пожежа чи влучання блискавки.
Також страхова компанія компенсує збитки, якщо хтось навмисне підпалив авто клієнта і це підтвердило відповідне розслідування. Також на виплату можна розраховувати, якщо пожежа виникла внаслідок аварії.

Вчасно придбайте поліс страхування КАСКО та насолоджуйтесь подорожами на автомобілі, не залежно від можливих прикрих несподіванок.