Вантаж

Вантаж

Будь-який вантаж, що перевозиться будь-яким видом транспорту, окрім небезпечних вантажів, затверджених правилами ООН, та окрім вантажів військового призначення (під грифом).

Страхові тарифи визначаються індивідуально, з урахуванням виду вантажу, маршруту перевезення (дальності і території), виду транспорту, обсягів перевезення та вартості товару, наявності особливих умов зберігання, перевантаження, навантаження тощо

Пошкодження, знищення або повна втрата вантажу, а також додаткові витрати страхувальника, що можуть виникнути внаслідок перевезення вантажів будь-якими видами транспорту.

Страхування відповідальності захищає перевізника/експедитора від збитків, що виникли внаслідок помилок або недбалості як самого страхувальника, так і залучених ним контрагентів і може становити ліміт від вартості вантажу (тобто покривати не всю вартість вантажу).

У той же час, договір страхування відповідальності не покриває збитків, які були завдані вантажам з причин, на які експедитор/перевізник не міг вплинути або передбачити (а отже, які сталися не з його вини) — наприклад, пожежі, вибухи, стихійні лиха, краху, протиправні дії третіх осіб.

Договір може укладатися на:

  • строк одиничного (разового) перевезення;
  • строк перевезення всього визначеного обсягу вантажів згідно з контрактом або договором постачання;
  • строк перевезення певного обсягу вантажів протягом визначеного періоду; 

У  разі, якщо складно  визначити  період  перевезення (наприклад,  при  залізничних  перевезеннях на великі  відстані), договором страхування може бути передбачено встановлення часового ліміту дії страхового покриття на одне перевезення.

Пошкодження, загибель або втрата вантажу, які сталися з причин:

– пожежі, вибуху на транспортному засобі;

– протиправних дій третіх осіб (включаючи крадіжку вантажу);

-   аварії або катастрофи транспортного засобу;

– ДТП, стихійного лиха та інших небезпек.