Експерти оцінюють, що страхові виплати за ризиками, що покриваються схемою компенсації стихійних лих, зростуть приблизно на +40% до 2050 року в результаті зміни клімату та на +60%, якщо врахувати зміни зростання населення та щільність міст.
Ці дані взяті з дослідження CCR і Météo-France щодо впливу зміни клімату на вартість стихійних лих до 2050 року, яке підкреслило значне збільшення витрат, пов’язаних із глобальним потеплінням, і є ще одним нагадуванням про важливість моделювання.
Схема страхових виплат внаслідок стихійних лих досягла цілей, поставлених ще у 1982 році, тобто охопити якомога більше людей за прийнятною ціною та надати відповідну компенсацію окремим особам і підприємствам, які зазнала катастрофи, що дозволило швидко повернутися до нормального життя та забезпечило стійкість населення та економіки Франції.
Незважаючи на те, що на сьогодні схема працювала добре, CCR зазначив, що зараз вона починає стикатися з проблемою зміни клімату, з низкою років із високими вимогами через геотехнічну посуху, що, ймовірно, є попереднім переглядом очікуваного досвіду позовів у середньостроковій перспективі.
З орієнтовними витратами майже в 3,5 мільярда євро на 2022 рік і початковою оцінкою приблизно в 900 мільйонів євро на 2023 рік, геотехнічна посуха є найбільшою небезпекою, враховуючи суму шкоди, яку вона завдає, і значне зростання в майбутньому.
Згідно з дослідженням, зміна клімату перевертає традиційні актуарні підходи з використанням історичного досвіду страхових виплат і навіть складного фізичного моделювання, що досягає меж через мінливий і нестаціонарний характер клімату.
Едуард В’єльфон, виконавчий директор CCR, прокоментував: «З 2015 року разом з Météo-France ми аналізуємо вплив глобального потепління на витрати на компенсацію за стихійні лиха до 2050 року. Це дослідження показує нам, що витрати, змодельовані на основі ризиків посухи та повеней, продовжуватимуть зростати до 2050 року. На цьому тлі структурного зростання претензій ця робота має допомогти поінформувати всіх стейкхолдерів, щоб гарантувати, що криза системи управління та профілактики є актуальними та сучасними на всіх наших територіях. Як показали останні 6 років, геотехнічна посуха буде основною небезпекою, яку нам потрібно враховувати в найближчі роки».
В’єйлефон продовжив, що потрібен страховий захист цих ризиків та залучення до спільних дії держави, місцевої влади, страховиків, перестраховиків і страхувальників.
За матеріалами: Форіншурер