Навчання за кордоном відкриває безліч можливостей для студентів, які прагнуть розширити свої кар’єрні горизонти. Однак існує й низка важливих вимог – окрім отримання студентської візи, абітурієнти повинні мати й інші документи, зокрема страхування.
У багатьох країнах світу наявність відповідного страхового поліса є ключовою вимогою для отримання студентської візи. Тому якщо плануєте навчання за кордоном, ця інформація стане для вас у нагоді.
Під час оформлення студентської візи багато посольств і консульств вимагають, щоб студенти мали дійсний поліс медичного страхування. Ця вимога спрямована на те, щоб убезпечити іноземних студентів під час їхнього перебування в певній країні.
Основні типи страхування, які можуть бути необхідними:
медичне страхування – покриття витрат на лікування, пов’язаних із хворобою або травмою. Це включає як амбулаторне, так і стаціонарне лікування, а також необхідні медикаменти та витрати на госпіталізацію;
страхування від нещасних випадків і евакуації – покриття медичної евакуації, транспортування до лікарні або на батьківщину, а в разі смерті – репатріацію тіла померлого.
Розглядаючи програми навчання за кордоном, дуже важливо враховувати й тривалість перебування. Адже варіанти страхування залежать і від цього: короткострокове страхування доступне для навчальних програм тривалістю до 180 днів, тоді як довгострокове страхування призначене для тих, хто планує залишитися за кордоном на 6 місяців або довше (підходить для стаціонарного навчання у ВНЗ).
На що звернути увагу при виборі страхування:
При виборі страхового поліса для студентської візи важливо враховувати кілька ключових факторів, зокрема:
період покриття – страхування повинна залишатися чинним протягом усього часу перебування за кордоном;
мінімальна сума покриття – 30 000 євро для країн Європейського Союзу та 50 000 доларів для США і Канади;
покриття основних ризиків – невідкладна допомога, госпіталізація, евакуація, репатріація.
Процес страхування для студентів є простим і доступним. Люди мають бути присутніми під час оформлення, надати паспорт разом з ідентифікаційним податковим номером. Водночас багато страхових компаній спростили процедури, пропонуючи послугу онлайн.
Також студенти, які планують навчатися за кордоном протягом тривалого періоду, повинні отримати страховий документ у визначених українських установах. А після прибуття в країну перебування для отримання доступу до ширшого спектра послуг варто укласти договір страхування з місцевими державними або приватними установами.