У 2024 році українські страхові компанії виплатили за міжнародними договорами страхування “Зелена картка” 50,5 мільйона євро страхового відшкодування потерпілим у ДТП, спричинених українськими водіями за кордоном.
МТСБУ врегульовано 15 926 справ, що на 5,32% більше, ніж у 2023 році. Найбільше випадків зафіксовано у Польщі, Німеччині, Румунії, Чехії та Італії.
Система “Зелена картка” охоплює 48 країн і забезпечує компенсацію потерпілим у ДТП з вини водія-страхувальника. Оскільки витрати на ремонт транспортного засобу та медичні послуги за кордоном є значними, наявність чинного страхового сертифіката дозволяє уникнути фінансових ризиків.
Покриття страхового полісу відповідає вимогам країни, де сталася аварія. Наприклад, у Польщі ліміти компенсацій становлять 5,21 мільйона євро за шкоду, завдану життю та здоров’ю, і 1,05 мільйона євро за майнові збитки. У більшості країн ці ліміти сягають мільйонів євро, а в окремих випадках вони є необмеженими.
З 2025 року запроваджено зміни щодо міжнародного автострахування. Водії повинні укладати договір завчасно, а електронний формат документа став офіційно визнаним у всіх країнах-членах системи. Оформлення “Зеленої картки” можливе виключно в страхових компаніях, які є повноправними членами МТСБУ, їх перелік наразі містить 11 компаній. Після оформлення полісу слід перевірити його чинність у Єдиній централізованій базі даних МТСБУ.
“Зелена картка” є єдиним видом обов’язкового автострахування, що дозволяє українському водію легально перетинати кордон на власному транспортному засобі. Законодавство передбачає, що для виїзду автомобіля української реєстрації за межі країни обов’язково необхідно мати чинний договір страхування цієї системи.
Інші види полісів, зокрема локальне прикордонне страхування, не дають такого права, навіть якщо водій планує перебувати лише в межах однієї країни.