Автоцивілка для новачків: практичні поради для водіїв щодо страхування

В автошколах українським водіям розповідають про те, що кожному власнику авто треба мати при собі поліс обов’язкового автострахування. Такий договір покриває не шкоду, заподіяну самому автомобілю власника, а відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху у разі ДТП. Далі ми детальніше розглянемо, чи дійсно потрібен цей договір, які наслідки чекають на вас у разі відсутності поліса ОСЦПВ і як його швидко оформити.

Зверніть увагу на умови автоцивілки

Автоцивілка — це обов’язкове страхування, яке захищає власника від несподіваних витрат у разі ДТП, де він є винуватцем. Якщо власник такого поліса пошкодить інший автомобіль, то за його ремонт у межах до 160 тис. грн платитиме не він особисто, а страхова компанія. Також за умовами договору потерпілі особи можуть отримати на лікування до 320 тис. грн. Проте страховий поліс ОСЦПВ не покриває збитки на ремонт власного автомобіля.

При виборі обов’язкового автострахування слід брати до уваги розмір франшизи. Це сума, яка не компенсується у разі настання страхового випадку. Наприклад, якщо в умовах зазначена франшиза у розмірі 3200 грн, то розмір виплати буде зменшено на цю суму, і винуватець ДТП має її відшкодувати зі своєї кишені. Тому, щоб уникнути додаткових витрат, водіям-початківцям рекомендують обирати варіант договору з нульовою франшизою.

Подбайте про додаткове страхове покриття

Часто обмежена сума компенсації за обов’язковою страховкою не дозволяє покрити збитки у повному обсязі. Особливо це стосується ремонту сучасних автомобілів, вартість деталей якого може перевищувати цю суму. Наприклад, одна передня фара авто преміумкласу або представницького транспорту може перевищити ліміт компенсації.

Тому розумним рішенням для новачків за кермом є придбання додаткового страхового покриття. Приміром, у страховій компанії “Рідна” можна оформити добровільну автоцивілку, що дозволяє збільшити ліміти виплат від 50 до 200 000 грн. При цьому доплата за це додаткове страхування невелика — від 180 грн на рік. Сума залежить від обраного ліміту.

Які штрафи передбачено через відсутність автоцивілки

Автомобілісту, який не має при собі страхового поліса ОСЦПВ під час руху, співробітником патрульної поліції може бути виписаний штраф у розмірі 425 грн. Це покарання встановлено Кодексом адміністративних правопорушень за керування транспортним засобом без наступних документів:

  • страхового поліса ОСЦПВ;
  • посвідчення водія;
  • реєстраційного документа на автомобіль.

Таким чином, автовласник, який виїжджає з місця паркування без поліса, може бути оштрафований на вказану суму. Однак поліція не має права евакуювати автомобіль за порушення.