Добровільне пенсійне страхування: хто може сплачувати внески

Ще у 2022 році в Україні спростили механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Українці можуть скористатися послугою без відвідування державних установ.

В Telegram-каналі Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області розповіли, коли особа може сплачувати за себе добровільні внески для набуття необхідного страхового стажу.

Там пояснили, що добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і незастраховані особи старші 16 років.

Сплачувати добровільні пенсійні внески особа може до того часу, поки їй не буде призначено пенсію. Важливо, щоб у  Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування була інформація про таких громадян і вони не були пенсіонерами (частина 9 статті 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

У січні – квітні 2024 року у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування надійшло 12,9 млн грн добровільних внесків
Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Від початку 2024 року станом на 1 травня у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування здійснено 5 921 добровільних платежів на загальну суму 12,9 млн грн. Понад половина платежів (54%) здійснені в розмірі мінімального страхового внеску – 1 760 грн.