Хто в Україні може їздити без автоцивілки та не отримати штраф

ОСЦПВ, вона ж «обов’язкова страховка» – це форма державного захисту потерпілих при ДТП. Йдеться про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Страховий поліс ОСЦПВ компенсує збитки потерпілим в результаті ДТП. Іншими словами – покриває витрати винуватця аварії.
“Автоцивілка” — документ, без якого неможливо кермувати автомобілем. Але не багатьом відомо, що є кілька категорій водіїв, яких поліція не має право штрафувати за таке порушення.

Загалом відсутність страхового поліса є досить серйозним порушенням, яке передбачає адміністративну відповідальність у вигляду штрафу на суму від 425 грн до 850 грн.

Порядок та умови страхування водіїв:

Згідно з п. 13.1 закону «Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів» №1961-IV від 01.07.2004 до адміністративної відповідальності за відсутність страхового поліса не можуть бути притягнуті водії, які особисто керують авто, яке належить їм:

– учасники бойових дій;
– постраждалі учасники Революції гідності;
– особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни;
– інваліди І групи.

Крім того, не можна штрафувати водіїв за кермом транспортного засобу без страховки, якщо вони везуть інваліда І групи, якому належить автомобіль.