Компенсацію за пошкоджений війною автомобіль надасть страхування

Громадяни, житло яких постраждало від російських обстрілів, мають шанс отримати компенсацію в межах державної програми «єВідновлення». Можливість отримати кошти за пошкоджені в ході бойових дій автівки громадян поки не передбачена.

“Компенсація за знищення чи пошкодження авто на законодавчому рівні з боку держави не передбачена, — кажуть юристи. — Однак можливо, що такі законодавчі зміни згодом будуть запроваджені. Тому ми рекомендуємо власникам фіксувати факти пошкодження або знищення своїх авто, звертатися до поліції, задокументовувати та зберігати підтвердження витрат на відновлення автомобіля, щоб надалі мати можливість претендувати на отримання компенсації чи то з боку держави, чи то за рахунок відшкодування від країни-агресорки”.

У разі якщо автомобіль був застрахований через КАСКО (з покриттям воєнних ризиків), отримати компенсацію реально через страхову компанію, а у разі відсутності такої страховки залишається чекати перемоги та виплати росією репарацій.

“Приблизно третина з усіх страхових компаній, що мають ліцензію на страхування КАСКО, пропонують також і опцію покриття воєнних ризиків, яку можна додати до стандартних варіантів покриття за КАСКО, — розповідає The Page В’ячеслав Черняховський, генеральний директор Асоціації “Страховий бізнес”. — Зазвичай за воєнними ризиками страхові компанії готові покривати 10-20%, рідше – до 50% від загальної вартості, на яку автомобіль застрахований за КАСКО”.

СК “Рідна” пропонує страхування КАСКО з покриттям воєнних ризиків на суму від 100 000 грн. Також можливе страхування на суму повної вартості транспортного засобу.
Вартість поліса на рік – від 2 000 грн. Франшиза на пошкодження – 0%.
Придбати поліс страхування КАСКО з покриттям воєнних ризиків у страховій компанії “Рідна” можна окремо, або додати цю опцію до договору страхування КАСКО з покриттям усіх ризиків (повне КАСКО).