Медичне страхування під час війни: зміни, тенденції, перспективи

Сьогодні, за даними опитувань, близько 70% українців вважають наявність соцпакета важливим плюсом при працевлаштуванні. До бажаного його наповнення насамперед включають добровільне медичне страхування (ДМС), а вже потім оплату харчування, проїзду, мобільного зв’язку тощо.

ДМС від компанії – це медичне страхування, яке оформлює роботодавець для співробітника як частину трудового договору.

Корпоративне ДМС відрізняється тим, що роботодавець сам обирає, які послуги будуть включені в обслуговування. Тому до програми ДМС можуть входити різні види медичної допомоги: від звичайних консультацій у поліклініках й госпіталізацій, до повних програм страхування з додатковими опціями.

Для співробітника вся система працює так: є список медичних послуг, які можна отримати за полісом, коли до цього є показання. Вони перераховані у програмі страхування. Якщо ви звертаєтеся за такими медичними послугами, то нічого не оплачуєте: усі витрати несе страхова компанія. А їй за страхування заплатив роботодавець. Однак, якщо послуга у вашу програму страхування не входить, у клініці вас попередять про це.

Важливо, що асистанс працює цілодобово та звернутися за допомогою можна у будь-який час доби в будь-якому пункті по Україні.

Що змінилося у медичному страхуванні (ДМС) під час війни

З початком повномасштабної війни більшість провідних страховиків почали брати на себе відповідальність за травми та хвороби отримані в результаті пасивної участі в бойових діях цивільних осіб – пасивні військові ризики. Хоча вони є прямими винятками стандартної форми договору усіх страхових компаній по всьому світу.

Натомість був доданий пункт про те, що дія договору не розповсюджується на тимчасово окуповані території.

Сума відшкодування онлайн власно витрачених коштів значно зросла, а сам процес в багатьох страхових компаніях став максимально простим та доступним для кожного.

Згідно з даними Держстату, протягом останніх двох років (2022-2023) товари та послуги з охорони здоров’я значно додали у вартості. Зокрема, фармацевтична продукція, медичні товари й обладнання подорожчали більше ніж на 38%, а медичні послуги в клініках – більше ніж на 36%.

Водночас вартість полісів ДМС у 2022 році залишилась на рівні попереднього року, а у 2023-му рівень зростання не перевищив 10-12%.

Враховуючи вищезазначене, наразі укладати договір добровільного медичного страхування економічно вигідно. До того ж вносячи річний платіж, наприклад, 10 тис. грн, послуг з лікування ви можете отримати на 150 тис. грн у разі потреби.

Які медичні послуги найбільш затребувані останнім часом

У 2024 році, окрім традиційних обов’язкових послуг, в програми медичного страхування варто включати наступні опції, які значно розширюють покриття:

– покриття воєнних ризиків – врегулювання випадків отримання застрахованими особами травм і захворювань внаслідок воєнних дій: влучення снарядів, мін, куль, руйнування будівель, мінування територій, вибухів, пожеж;
– надання заспокійливих та снодійних препаратів для зміцнення нервової системи;
– отримання психологічної підтримки – консультації психолога онлайн та офлайн, індивідуальні та групові;
– страхування життя від нещасних випадків – виплата повної або частини страхової суми у разі настання смерті, інвалідності та/або травм;
– індивідуальні ліміти на винятки – спосіб розширити можливості програми для кожного застрахованого індивідуально;
– онлайн-консультації лікарів будь-якої спеціалізації – послугою можна користуватись як в Україні, так і з-за кордону.

Дізнайтеся більше про медичне страхування у наших фахівців за тел.: (067) 342 70 90;   (044) 425 12 90