НБУ анулював страховій компанії “Каштан” всі ліцензії на провадження діяльності

Національний банк України анулював страховій компанії “Каштан” всі ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Таке рішення Правління НБУ ухвалило 12 вересня 2023 року. Рішення про анулювання ліцензій набрало чинності з 13 вересня 2023 року.

Національним банком у липні було проведено позапланову інспекційну перевірку зазначеної страхової компанії. За результатами інспектування встановлено повторне порушення ліцензійних умов – страховик не дотримується обов’язкових нормативів.

13 серпня 2021 року до страховика вже було застосовано захід впливу за аналогічні порушення ліцензійних умов.

Виявлення факту повторного порушення надавачем фінансових послуг ліцензійних умов є підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії. Це передбачено вимогами законодавства України, зокрема статтею 381 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.

Після відкликання ліцензій фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами страхування, що зазначені у відкликаних ліцензіях. Відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.