Почав діяти новий алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортних засобів

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою визначено, що під час перереєстрації транспортного засобу висновок Експертної служби МВС не є обов’язковим, за винятком першої реєстрації на території України транспортного засобу, ввезеного з-за кордону.

Таким чином, скасовано проходження експертного дослідження при великій кількості реєстраційних дій з транспортними засобами, а процедура купівлі-продажу стає ще зручнішою.

Відтепер щоб придбати або продати автомобіль, відтепер вам потрібно:
– Отримати талон е-запису на конкретну дату й час. Зробити це можна, звернувшись до зручного Сервісного Центру МВС

– Прийти у Сервісногоий Центр МВС в назначений час. Весь процес займе приблизно 25 хвилин.
Однак, винятком залишається перша реєстрація вживаних автомобілів з-за кордону. Для цих транспортних засобів потрібно пройти експертне дослідження.
Також його можна провести за бажанням продавця або покупця, якщо це є необхідністю чи бажанням сторін угоди.

Експертне дослідження проводиться Експертною службою МВС або іншими державними спеціалізованими установами, що проводять судово-експертну діяльність і які мають кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів (виявлення фактів знищення, підроблення або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортних засобів, підроблення реєстраційних документів, що їх супроводжують), і включає огляд транспортного засобу та звірку інформації щодо транспортного засобу, внесеного до реєстраційних документів.