Польща готова страхувати інвесторів, які хочуть відбудовувати Україну

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону щодо страхування експорту, яка зокрема дозволить польській державній Корпорації страхування KUKE надавати допомогу приватному бізнесу, який готовий вкладатися в Україну.

Про це повідомляє Мінекономіки України.

Закон є основою програми відбудови України за участі польського бізнесу, яка передбачає безпечну торгівлю з Україною, підтримку інвестицій польських компаній та підтримку розвитку України.

Програма передбачає три пункти:

– Безпечна торгівля з Україною (страхування охоплює широкий спектр ризиків, зокрема захищає польські компанії від збитків, спричинених несплатою за поставлені товари чи надані послуги).
– Підтримка інвестицій польських компаній (допомога підприємцям у фінансуванні інвестицій, реалізованих у Польщі для експорту в Україну і не лише. А також тих інвестицій, які будуть реалізовані безпосередньо в Україні)
– Підтримка розвитку України (забезпечення фінансування інвестиційних проєктів, які реалізуються польськими чи іноземними підприємцями для приватних та державних інвесторів з України).

Серед нових рішень – здійснення перестрахування іншими страховиками. У випадках, якщо ризик вище середнього або якщо неможливо отримати перестрахування на комерційному ринку. В основному це стосуватиметься перестрахування транспортних ризиків у комерційних страховиків (зокрема каско та страхування відповідальності перед третіми особами). Завдяки цьому польські підприємці зможуть здійснювати перевезення в Україну та брати участь у процесі реконструкції.