Скільки компаній в Україні страхують транспорт та майно від воєнних ризиків

Українських страховиків, що пропонують захист від воєнних ризиків, стає дедалі більше, і їхня кількість вимірюється обсягом майже всього активного ринку страхування, а це оціночно до 50 компаній. Про це зазначив генеральний директор Національної асоціації страховиків України (НАСУ) Денис Ястреб.

За його словами, переважна кількість страховиків пропонують у тому чи іншому варіанті таке страхування. Деякі з них розробили окремі договори страхування з покриттям воєнних ризиків. Дехто розширив межі наявних умов або виключив стандартні “воєнні” підстави для відмови, і тоді можна укласти додатковий договір до наявного договору страхування. А є й такі страховики, які включили страхування воєнних ризиків у стандартні базові набори ризиків.

Застрахувати від воєнних ризиків можна авто і нерухомість, здоров’я і життя, виробництво і бізнес. Страхування також залежить від умов кожного страховика. Зазвичай страховий захист обмежений наближенням до зони активних бойових дій, окремими знаряддями війни, діяльністю застрахованої особи.

Щодо розміру відшкодування, то умови страхування та страхові суми (тобто максимальна сума, яку може отримати страхувальник), визначаються кожним страховиком окремо.

Поки що більшість страхових компаній пропонують страхування майна від ушкоджень війною в певних межах, не на повну вартість майна. Утім, можливість страхування з повним покриттям збитків також можлива, але значно впливатиме на вартість такого страхування.

Страхова компанія “Рідна” пропонує страхування транспорту, майна, здоров’я з покриттям воєнних ризиків на вигідних умовах. Страхова сума – на вибір клієнта, страховий платіж залежить від виду страхування, терміну, інших обраних клієнтом умов. Наприклад, ціна полісу страхування автомобілів КАСКО з покриттям воєнних ризиків коштує від 2 тис. грн. на 1 рік.