Страхування інвестицій від воєнних ризиків має запрацювати у 2024 році

Експортно-кредитне агентство активно готується до запуску продуктів зі страхування інвестицій, яке може запрацювати орієнтовно у другому кварталі 2024 року.

Про це 25 січня на зустрічі комітету з питань відновлення України Європейської Бізнес Асоціації розповіла заступниця голови правління ЕКА Оксана Очеретяна.

Перелік воєнних та політичних ризиків, а також умови і порядок страхування/перестрахування мають бути визначені у постанові Кабінету Міністрів України, яка наразі розробляється Міністерством економіки України та Національним банком. Цей документ має бути опублікований у найближчі місяці.

На виконання згаданого закону ЕКА готує кілька продуктів, якими, як очікується, вже цього року зможе скористатися бізнес для:

  • страхування міжнародних та національних прямих інвестицій в Україну та дивідендів;
  • страхування кредитів, пов’язаних з інвестиціями.

Серед потенційних політичних ризиків можуть бути визначені експропріація, примусове відчуження, безпідставне відкликання ліцензій, невиконання зобов’язань держави, неможливість конвертації валюти тощо. Серед воєнних — воєнний конфлікт, бойові дії, насильницька зміна чи повалення влади, окупація, анексія тощо.

Компенсацію можна буде отримати у разі повної зупинки діяльності за принципом business interruption (компенсується різниця між вартістю інвестицій до події та вартістю після події). Більше деталей буде відомо після публікації відповідного проєкту постанови КМУ.