Туристів попереджають про екстремальну спеку в Європі та нагадують про страховку

Зараз на європейському континенті фіксуються рекордно високі температури, і деякі країни вже видають спеціальні попередження на тлі випадків аномальної спеки та лісових пожеж.

Туристів попередили про те, що подорожувати до Греції, Італії, Іспанії та кількох інших популярних напрямків ЄС треба з обережністю, повідомляє РБК-Україна.

Багато з найпопулярніших серед туристів країн в Європі, таких як Іспанія, Греція та Італія, реєструють температуру повітря до +40 градусів і вище.

З початку літа в Греції вже померло кілька туристів, а ще ряд літніх мандрівників вважаються зниклими безвісти. Серцевий напад, який призвів до смерті, стався у 67-річної мандрівниці з Нідерландів, потім померла 70-річна громадянка Франції під час прогулянки безлюдним пляжем. Також відомо про смерть 74-річного туриста з Нідерландів, він вирушив на прогулянку наодинці та пізніше був знайдений мертвим.

Щоб знизити кількість нещасних випадків з туристами під час спеки, деякі визначні пам’ятки, включаючи Акрополь в Афінах, тимчасово  закрилися. Мандрівники непритомніли, стоячи на спеці в черзі до туристичних об’єктів. Від спеки також страждають популярні острови Крит, Родос, Самос.

Італія також відчула на собі вплив надзвичайно високих температур. Міністерство охорони здоров’я країни оголосило найвищий рівень небезпеки для кількох міст, включаючи Палермо та Рим.

Враховуючи ситуацію, що склалася, туристам рекомендують не викидати сміття у непередбачених для цього місцях, особливо скло, і обов’язково правильно гасити цигарки, щоб уникнути лісових пожеж.

Чи безпечно їхати до популярних локацій в ЄС під час спеки
Попри високі температури, подорожувати популярними напрямками ЄС безпечно за умови, що ви дотримуєтеся порад місцевої влади та вживаєте всіх необхідних заходів безпеки.

Щоб залишатися в безпеці під час спекотної погоди, мандрівникам рекомендується брати з собою воду, використовувати сонцезахисний крем і залишатися в затінених місцях або у приміщеннях з кондиціонерами.

Про додаткові запаси води та дозування перебування на сонці радять подбати під час екскурсій містами та історичними пам’ятками, а вирушати у походи в гори радять з обережністю.

Зазвичай температура починає знижуватися, коли сонце заходить, і туристи можуть безпечніше оглядати визначні пам’ятки, не турбуючись про потрапляння під прямі сонячні промені.

Мандрівникам радять відмовитися від екскурсій із 11 до 18 години. У цей час краще ходити в закриті місця: музеї, ресторани та торгові центри.

Туристам також варто придбати адекватну туристичну страховку, оскільки через екстремальні температури також прогнозуються нові лісові пожежі.

Хоча туристичне страхування в основному покриває непередбачувані події, пов’язані із медичними витратами та втраченими або вкраденими речами, деякі поліси також покривають скасування через екстремальні погодні умови. Про це додатково варто запитати у вашої страхової компанії.