Україна може посилити правила в’їзду для іноземців

Верховній Раді Україні пропонують запровадити нові правила в’їзду для іноземців. Йдеться про наявність страхового поліса, який покриває ризики, пов’язані з війною.
Про це свідчить законопроєкт № 9418.

На сьогодні іноземці та особи без громадянства можуть потрапити до України за наявності:

  • дійсного паспорта;
  • візи (якщо інше не передбачено законодавством України);
  • підтвердження мети візиту;
  • достатнього фінансового забезпечення на весь період перебування.

Крім того, щодо іноземця не має бути заборони на в’їзд до України, і він зобов’язується виконувати вимоги щодо термінів перебування.
Законопроєкт № 9418 пропонує доповнити цей перелік та зробити наявність страхового поліса (свідоцтва, сертифіката) необхідною умовою для перетину кордону. Вимога діятиме у період воєнного стану та протягом 2 років після його скасування.
Такий поліс видається страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною компанією з представництвом в Україні або договірними відносинами (ассистансом) зі страховою компанією-партнером на території України.

Документ повинен мати термін дії на весь період перебування іноземця у нашій країні. А також покривати:

  • витрати на медичну допомогу;
  • відшкодування ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами;
  • відшкодування ризиків, пов’язаних із війною.

Перевірятимуть наявність полісу прикордонники.

Які є винятки
Дія нових норм не поширюватиметься на іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також на біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.
Також страхові поліси не знадобляться працівникам дипломатичних представництв та установ, офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членам їхніх сімей.

Крім того, страховка не потрібна водіям та екіпажам автомобільного транспорту, літаків, кораблів та поїздів. Як і військовим інструкторам із країн-членів НАТО та країн-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які тренують українських бійців.

Причини нововведень
Як йдеться у пояснювальній записці, на сьогодні Україну відвідують багато іноземців, зокрема волонтери, учасники гуманітарних програм, журналісти, представники бізнесу тощо. Однак, чинні правила в’їзду не враховують ризики, пов’язані з воєнними діями.
Автори відзначають, що 100% безпечних міст в Україні немає, оскільки територія всієї країни зазнає ракетних ударів. Також велику загрозу становлять вибухонебезпечні предмети, які навіть після тривалого перебування у землі чи воді несуть небезпеку.

Зважаючи на те, що Україна є однією з найбільш замінованих країн світу, страхові поліси необхідні, щоб покрити витрати на медичну допомогу, госпіталізацію та репатріацію (у разі смерті – тіла) до місця постійного проживання.
Страхування має знизити витрати державного та місцевих бюджетів на медицину для іноземців. Автори наголошують, що наявність полісу є стандартною вимогою для в’їзду до таких країн як Німеччина, Великобританія, Норвегія та Туреччина.