Українці стали страхувати власне житло вдвічі більше через загрози ворожих атак

Страховики повідомили про збільшення попиту на страхування нерухомості. За останні кілька місяців продажі страхових полісів зросли в 2,5 рази, а кількість відповідних запитів – у 3-4 рази.

Основна причина збільшення попиту на страхування житла – намагання українців захистити своє майно від обстрілів.

Якщо раніше у страхових компаній всього світу воєнні ризики знаходилися у переліку виключень та форс-мажорів, то тепер українські страховики покривають такі ризики та виплачують відшкодування постраждалим від повітряних атак ворога. Поки не всі компанії пропонують поліси із захистом від воєнних ризиків, але деякі, як страхова компанія “Рідна” надають такі послуги вже понад рік.

Для застрахованих клієнтів компанії відшкодовують збитки, які сталися не лише через влучання ракет чи дронів або іншої летальної зброї, а й через падіння їх уламків або предметів. Також поліс страхування майна покриває і стандартні ризики, такі як пожежі, залиття водою, стихійні лиха, вибух газу, крадіжки або інші протиправні дії.

Фахівці кажуть, що до початку повномасштабної війни найбільшою небезпекою для квартир було залиття, за яким компанії здійснювали до 90% всіх страхових виплат. Проте сьогодні найбільше запитів від клієнтів – саме на захист від наслідків війни.

Страхову виплату за полісом страхування житла можна отримати у разі пошкодження як самої нерухомості, так і меблів, техніки, оздоблення, комунікацій тощо.

Розраховують збитки відповідно до реальної вартості майна без врахування зносу. Для отримання виплати потрібно надати відповідний пакет документів.

Застрахувати можна квартири та приватні будинки (як власні, так і орендовані) на термін від 1 місяця до 1 року. Для оформлення полісу не потрібен документ на право власності. Він може знадобитися лише для отримання відшкодування у разі настання страхового випадку.

Вартість страховки залежить від страхового покриття, тобто максимальної суми, на яке буде захищено майно.СК “Рідна” пропонує поліси страхування житла тільки від воєнних ризиків за ціною від 2 000 грн на 1 рік.