В Україні росте попит на страхування майна від воєнних ризиків

Українські компанії розвивають напрям страхування майна під час війни, проте виплат у разі застосування зброї масового ураження – не буде.

Наразі українські страховики мають достатньо власного капіталу для страхування військових ризиків та виплат в сегменті фізичних осіб, а деякі, як страхова компанія “Рідна”, також юридичних осіб. Експерти зі страхування прогнозують, що попит на страхові продукти серед українців зростатиме й надалі.

Попри попит, на страховому ринку досі є дефіцит пропозиції таких типів послуг.

Поки що у сегменті страхування з покриттям воєнних ризиків працює близько десяти українських страховиків. Вони пропонують низку продуктів для страхування квартир, будинків, автомобілів, життя та здоров’я, що включає покриття воєнних ризиків, та є досить гнучкими щодо ціноутворення та страхових сум.

Зокрема, щодо автомобілів, зараз багато компаній надають такі послуги в межах поліса КАСКО. Вони компенсують збитки від ракетних атак, безпілотників, руйнівних ударних чи звукових хвиль, пожеж та навіть наїзду військової техніки.

Щоправда, умови полісів мають низку обмежень, зокрема щодо віку та вартості авто. Також страхові компанії окремо зазначають, що виплат не буде у разі застосування зброї масового ураження — відповідні угоди містять пункти про виключення для «ядерної, біологічної, хімічної зброї».

СК “Рідна” пропонує страхування автомобілів, житла, життя та здоров’я з покриттям воєнних ризиків. Ціна поліса – від 2 тис. грн. на 1 рік.