Водіям на замітку: про що слід пам’ятати, готуючи авто до зими

Зима часто дарує українцям чимало “сюрпризів” на дорогах, саме тому автомобіль слід особливо ретельно готувати до холодів.

Фахівці розповідають про те, які 10 кроків допоможуть вам впевнено почуватися на дорогах у холодну пору року.

1 Замініть гуму

Ваша гума повинна ідеально підходити до пересування слизькими дорогами взимку. При мінусовій температурі пересуватися на літній гумі небезпечно та безрозсудно.

2 Перевірте акумулятор

Перед початком холодів кожному автовласнику краще перевірити автомобільний акумулятор. Щоб не прикурювати взимку, краще перевірити його восени.

3 Перевірте мастила

Перед похолоданням важливо замінити мастило та масляний фільтр. Також автолюбителям радять перевірити мастило на в’язкість, оскільки вона впливає на роботу двигуна.

4 Перевірте гальма

Гальмівні шланги, диски та колодки – їх потрібно перевіряти ще до настання зими.

5 Залийте антифриз

Охолоджувальну рідину перед настанням морозів слід замінити на антифриз. Це врятує автомобіль від замерзання в холодну погоду та від перегріву у спеку.

6 Стежте за рівнем пального

Взимку краще мати повний бак. Та й загалом – низький рівень пального шкодить автомобілю. Взимку це стає ще й небезпечно, тому що через низьку температуру на стінках напівпорожнього бака утворюється конденсат.

7 Перевірте склоочисники та склоомивач

Рідини слід замінити на зимовий варіант. Він продається на кожній автозаправці. Також перевірте стан склоочисників.

8 Перевірте обігрівач

Обігрівач взимку допоможе вирішити проблему запітнілого вікна, також він діятиме за прямим призначенням – зігріватиме водія та пасажирів.

9 Аварійний набір

У вашому авто завжди мають бути кілька інструментів та медична аптечка. Перевірте, у якому стані ваше запасне колесо та інструменти для його заміни. Також в авто повинні бути моторне мастило, склоомивач, антифриз, кабелі для прикурювання акумулятора.

Також може стати в нагоді щітка та скребок для очищення з лобового скла снігу та льоду.

10 Перевірте ремені

Їх потрібно перевіряти кожних 50 тисяч кілометрів пробігу. Ремені втрачають свої властивості при низькій температурі, а якщо це станеться на дорозі, доведеться чекати на евакуатор.

11 Придбайте КАСКО

Якщо ви цього досі не зробили, слід оформити поліс автострахування КАСКО. Взимку підвищується ризик ДТП, падіння на авто снігу та бурульок, пошкодження автомобіля через погодні умови.