Як обрати поліс туристичної страховки у 2023 році

Наявність туристичної (медичної) страховки при виїзді за кордон ніхто не скасовував. Вона діє у період воєнного стану, якщо людина їде до іншої країни з метою відпочинку або у справах. З огляду на різноманітність програм страхування, краще заздалегідь розібратися, який поліс є надійним. Це дасть змогу почуватися захищеним за межами України у разі виникнення форс-мажорів зі здоров’ям.

Вибір страхової компанії – що потрібно знати

У туристичній страховці важлива не така страхова компанія, у якої купується поліс, а асистанс. Асістанс — це партнер СК, який організовує допомогу туристам за кордоном та займається процесом надання медичного лікування. Саме до нього ви звертатиметеся, якщо відбудеться страхова подія. Застрахуватися безпосередньо в асистансу не можна, але дізнатися, з якою організацією співпрацює ваш страховик до укладання договору, можна.

Лідерами ніші є:

  • Балт Асістанс;
  • Ensuria Europe;
  • Euro – Center Holding;
  • SOS-service та інші.

Про якісний сервіс можна судити зі зручних способів зв’язку з асистансом (наприклад, через різні месенджери), швидкість реагування на звернення клієнтів, низький рівень скарг.

Які опції мають бути в полісі

Кожен стандартний поліс включає амбулаторне і стаціонарне лікування, госпіталізацію пацієнта до лікарні. Також є оплата медикаментозного забезпечення. Це ті послуги, які входять за замовчуванням у бюджетний варіант страховки, без них страхування було б неможливим.

Мінімальна сума покриття – 30 000 євро на одну особу. Ліміти можна розширити до 50 000 євро.

Проте страхові компанії розширюють покриття, роблячи його ефективним. Так, поліс вище класом має екстра опції:

Оплата послуг зв’язку (дзвінки за кордон);
Оплата візиту близького родича, якщо хворого госпіталізовано;
Компенсація при втраті багажу чи затримці рейсу;
Юридична допомога.

Хронічні захворювання, алергія та опіки найчастіше не покриваються страховкою.

Плануючи займатися активним видом спортом (дайвінгом, похід у гори, катання на конях чи байках), необхідно оформити спеціальний розширений поліс. Звичайна страховка не діятиме, якщо ви травмуєтеся під час таких розваг. Це все відноситься до підвищених ризиків, а значить потребує більш дорогого покриття.

Франшиза у туристичному страхуванні

У страхуванні є таке поняття, як франшиза. Це частина коштів, яку СК не виплачують у разі настання страхової події. Поліси з франшизою завжди коштують дешевше.

Якщо у вашому полісі стоїть нульова франшиза, то страховик компенсує збиток у межах страхової суми. Як це працює? Стоматологічна допомога із франшизою 50 євро, то ви маєте право скористатися лише цими грошима. Якщо чек на лікування буде більшим, різницю клієнт покриває самостійно.

Порада: оформляйте туристичне страхування без франшизи, щоб не було проблем із оплатою лікування та негативного досвіду у спілкуванні з СК.