Які природні катастрофи були найзбитковішими для страховиків у 2023 році?

2023 рік приніс страховій галузі найбільших страхових збитків від стихійних лих, незважаючи на те, що екстремальних індивідуальних збитків не було. Згідно зі звітом Beinsure Largest Natural Disasters з посиланням на статистику перестраховика Munich Re, це підкреслює важливу роль, яку страхування відіграє в пом’якшенні наслідків стихійних лих.

Вичерпні дані та глибоке знання змін у ризиках залишаються ключовими факторами при розробці страхового покриття для захисту людей від стихійних лих. Ще одним важливим аспектом є профілактика, вважають страховики.

Кількість жертв руйнівних землетрусів минулого року є тривожним сигналом для забезпечення кращого захисту людей шляхом адаптації методів будівництва, кажуть експерти.

Загальні збитки від стихійних лих у 2023 році сягнули 250 мільярдів доларів; понад 74 000 людей загинули.

Застраховані глобальні збитки в розмірі 95 мільярдів доларів, близькі до середнього показника за п’ять років (105 мільярдів доларів) і перевищують середній показник за 10 років (90 мільярдів доларів), згідно зі звітом Global Natural Disasters Figures

Землетрус в Туреччині та Сирії став найбільш руйнівною гуманітарною катастрофою року.

Грози в Північній Америці та Європі більш руйнівні, ніж будь-коли раніше: загальні збитки становлять 76 мільярдів доларів; застраховані збитки 58 мільярдів доларів.

2023 рік був найспекотнішим за всю історію, коли було побито велику кількість регіональних кліматичних рекордів.

У всьому світі стихійні лиха у 2023 році призвели до збитків на 250 мільярдів доларів (попередній рік такий же розмір збитків), із застрахованими збитками на суму 95 мільярдів доларів (попередній рік – 125 мільярдів доларів). Загальні збитки відповідають середньому за 5 років, тоді як застраховані збитки були трохи нижчими за середньорічну цифру в 105 мільярдів доларів.

На відміну від попередніх років, у промислово розвинутих країнах не було мегакатастроф, які призвели до збільшення збитків (таких як ураган «Ян» у 2022 році, який спричинив загальні збитки на 100 мільярдів доларів та застраховані збитки на 60 мільярдів доларів).

Натомість статистика збитків характеризувалася великою кількістю сильних регіональних штормів. Таких великих збитків від грози ніколи раніше не реєстрували в США чи Європі: у Північній Америці було знищено активів на суму близько 66 мільярдів доларів, з яких 50 мільярдів доларів було застраховано, а в Європі ця цифра становила 10 мільярдів доларів, з яких 8 мільярдів доларів були застраховані.