МТСБУ відшкодовує шкоду у разі її заподіяння транспортним засобом, зареєстрованим в іншій країні, якщо на момент ДТП діяв поліс страхування «Зелена картка».
Виплата здійснюється відповідно до законодавства про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та принципів взаємного врегулювання шкоди між країнами-учасницями системи «Зелена картка».
МТСБУ перед прийняттям рішення про здійснення регламентної виплати здійснює перевірку наявності та чинності страхового сертифікату «Зелена картка» у особи, яка заподіяла шкоду.
У разі ДТП учасники зобов’язані негайно повідомити про подію поліцію, обмінятися інформацією щодо особистих даних, місця проживання, страховика та страхового сертифіката. Також необхідно вжити заходів для запобігання подальшій шкоді та повідомити МТСБУ упродовж трьох робочих днів, надавши дані про місцезнаходження транспортного засобу та пошкодженого майна.
Якщо особа не змогла своєчасно подати інформацію з об’єктивних причин, вона повинна документально підтвердити цей факт.
Дії осіб у разі настання ДТП
Для отримання регламентної виплати учасники ДТП зобов’язані:
– терміново повідомити про ДТП відповідний підрозділ Національної поліції України;
– проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси (страховий сертифікат «Зелена картка»);
– вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;
– невідкладно (не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП) письмово надати МТСБУ повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.
У разі зіткнення двох застрахованих транспортних засобів за умови відсутності постраждалих, згоди водіїв щодо обставин ДТП та відсутності ознак сп’яніння, вони можуть скласти європротокол у паперовій формі та залишити місце пригоди без виклику поліції. Електронний європротокол у випадку участі транспортного засобу з іноземною реєстрацією та страховим сертифікатом «Зелена картка» використовувати неможливо.
У разі настання ДТП за участю лише двох застрахованих ТЗ та авто, зареєстрованого в іншій країні, щодо якого був виданий поліс “Зелена картка”, за умови:
– відсутності травмованих (загиблих) людей;
– згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння;
– відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,
ці водії мають право спільно скласти паперову форму повідомлення про ДТП (європротокол). Після складення європротоколу водії мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про її настання.
До моменту огляду представником МТСБУ пошкоджене майно має залишатися в тому стані, у якому воно перебувало після ДТП. Виплата здійснюється в межах страхових сум, чинних на день події. Потерпіла особа або особа, що має право на відшкодування, повинна подати заяву до МТСБУ не пізніше одного року у разі шкоди майну та трьох років у разі шкоди життю або здоров’ю.
До заяви додаються необхідні документи, зокрема копія страхового сертифіката «Зелена картка» водія, який спричинив ДТП.
Для отримання регламентної виплати потерпіла особа чи інша особа, яка має право на її отримання, подає до МТСБУ:
Заяву про регламентну виплату у строк, що не перевищує: 1 рік з дня настання ДТП – якщо шкоду заподіяно майну потерпілої особи; 3 роки з дня настання ДТП – якщо шкоду заподіяно життю або здоров’ю потерпілої фізичної особи.
Документи, що додаються до заяви про регламентну виплату.
Також для підтвердження наявності у водія, що спричинив ДТП, чинного страхового сертифікату «Зелена картка» Бюро просить надати копію цього страхового сертифікату «Зелена картка».
МТСБУ може запросити додаткові документи для встановлення обставин ДТП та визначення розміру шкоди.