Який штраф для водіїв передбачено у 2024 році за відсутність автоцивілки

Коли ви їздите на автомобілі без страховки, вам можуть виписати штраф. В Україні ці штрафи не дуже великі, але все одно можуть стати неприємністю. Якщо вас зупинить поліція і виявить, що у вас немає страховки, доведеться заплатити 425 гривень.

Але якщо ви не сплатите цей штраф протягом 15 днів, сума збільшиться до 850 гривень. Важливо пам’ятати, що навіть якщо ви тільки купили нову машину і перевозите її для реєстрації, все одно потрібна страховка. Є короткострокові поліси, які діють 10-15 днів і підходять для таких випадків.

Тож не варто нехтувати своєчасним оформленням страховки.

Є кілька ситуацій, в яких вас можуть оштрафувати за відсутність страховки:

– Якщо термін дії вашої страховки “автоцивілки” закінчився, а ви вчасно не оформили нову.
– Якщо у вас взагалі немає страховки “автоцивілки”.
– Якщо ви стали винуватцем ДТП і не маєте страховки “автоцивілки”.

Поліція в Україні зазвичай не дуже суворо ставиться до відсутності страховки, але все одно можуть виписати штраф. В країнах Євросоюзу ситуація інша – штрафи за відсутність страховки значно вищі і можуть починатися від 300 євро.

Однак найважливіше розуміти, що страховка потрібна не лише для того, щоб уникнути штрафів. Якщо станеться ДТП і у Вас не буде страховки, доведеться самому платити за всі збитки. Це може бути дуже дорого, тому мати страховку – це спосіб захистити себе від великих фінансових втрат.