Захист від “шахедів” і ракет для квартири та автівки: як застрахувати майно

Війна — виняток з договорів страхування у всьому світі. Втім, після початку повномасштабної війни в Україні, компанії почали страхувати нерухоме та рухоме майно від воєнних ризиків. Наприклад, квартиру, будинок або машину в Києві можна застрахувати від падіння уламків ракети чи “шахеда”.

Які умови пропонують страхові компанії, у яких регіонах не вийде застрахувати житло та скільки це коштує:.

В Україні працюють десятки страхових компаній. Однак від воєнних ризиків майно страхують далеко не всі. Багато хто пропонує страховку лише для автомобілів, дехто — страхує автівки та будинки, а договори для квартир не пропонує.

За словами фахівців страхового ринку, попит на страхування майна з воєнними ризиками в Україні зараз великий. Тому з часом, ймовірно, ще більше компаній відгукнуться на запит громадян.

Якщо ви обираєте серед переліку компаній для страхування свого майна, рекомендуємо телефонувати їм, щоб уточнити, чи покривають вони воєнні ризики.

Застрахувати квартиру з покриттям воєнних ризиків

Страховики пропонують два варіанти страхування квартир з покриттям воєнних ризиків. Перший — договір, який покриває пошкодження скляних деталей квартири. Другий — договір, що покриває пошкодження квартири і майна.

Вартість страховки різниться в залежності від обраних умов, але дешевим поліс не буде – кілька тисяч гривень щонайменше.

У договорі страхування квартири можуть бути обмеження щодо території дії. Якщо житло буде пошкоджене або знищене на небезпечній території (список зони бойових дій та окупованих територій Мінреінтеграції), страхова компанія не виплатить кошти.

Застрахувати автомобіль з покриттям воєнних ризиків

Застрахувати автівку з покриттям воєнних ризиків легше. Таку послугу пропонують більше компаній. За словами одного з менеджерів, вони надають страхування для автомобілів віком до 15 років. Інших обмежень немає.

Компанія пропонує три періоди страхування: три, шість та 12 місяців. Наприклад, ринкова вартість вашого автомобіля становить 500 тис. гривень. Якщо ви хочете застрахувати його на три місяці, це коштуватиме 5 тис. гривень. На пів року — 7,5 тис. гривень. Рік страхування — 10 тис. гривень. Франшиза становить 10%.

Що мається на увазі: страхова сума вашого автомобіля 500 тис. грн, франшиза становить 10% — це 50 тис. гривень. У разі знищення автомобіля, вам виплатять страхову суму мінус франшиза та амортизаційний знос. Зношення автомобіля — це втрата його вартості, спричинена терміном або інтенсивністю експлуатації.

Якщо автомобіль було пошкоджено на суму 200 тис. гривень, страхова компанія виплатить 150 тис. гривень, бо 50 тисяч — це франшиза. Вам доведеться доплатити 50 тисяч для ремонту автівки.

Якщо ви хочете застрахувати свій автомобіль із покриттям воєнних ризиків варто звернути увагу, що в договорі є винятки. Якщо автівка буде пошкоджена або знищена на небезпечній території (список зони бойових дій та окупованих територій Мінреінтеграції), страхова компанія не виплатить кошти.

Страхова компанія “Рідна” пропонує більш вигідні умови страхування майна з покриттям воєнних ризиків. Зокрема, ціна полісу для автомобіля коштує 2 000 грн./на 1 рік, якщо страхова сума – 100 000 грн. При страховій сумі 500 000 грн ціна полісу складе 10 000 грн. Вартість вказана для договорів з франшизою 0 %.
Замовити страховку можна за тел.: (044) 425-12-90; 067 342 70 90