Хочуть запровадити обов’язкове страхування медиків та фармацевтів

31 січня у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону № 10452 «Про внесення змін до Закону України «Про страхування» та деяких інших законодавчих актів України щодо обов’язкового страхування відповідальності медичних працівників».

Проєктом закону пропонується внести зміни у два нормативно-правових акти, а саме:

Закон України від 07.03.1996 р. № 85 «Про страхування».

Пропонується віднести страхування цивільно-правової відповідальності медичних, фармацевтичних працівників за шкоду, яку може бути завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків, — до обов’язкових видів страхування;

Закон України від 19.11.1992 р. № № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Пропонується закріпити норму, яка заборонятиме медичним, фармацевтичним працівникам розпочинати свою професійну діяльність без укладення відповідного договору страхування їх цивільно-правової відповідальності за шкоду, яку може бути завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків. Також пропонується закріпити норму щодо обов’язкового страхування вказаної категорії працівників, яке відбуватиметься за рахунок власника медичного закладу.

Важливо: у разі ухвалення цього закону він набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Але вводитиметься в дію лише через рік з дня припинення чи скасування дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Добровільно застрахувати відповідальність лікарів, фармацевтів можна вже, не чекаючи законодавчих змін.

СК “Рідна” пропонує поліси страхування відповідальності медиків на вигідних умовах. Детальніше – за посиланням